22. juuni 2005 kell 10:51

Andmekaitsega seotud seaduste muutmise töörühm alustas tööd

Täna esmakordselt kogunenud töörühma ülesandeks saab riigisaladuse, isikuandmete kaitse ja avaliku teabe seaduste ülevaatamine.

Samuti kuulub töörühma ülesannetesse kaitstava, piiratud ligipääsuga ning avaliku informatsiooni mõistete ja nende regulatsiooni kaasajastamine.

Esialgsete plaanide kohaselt avaliku teabe seadust muudetakse, isikuandmete kaitse seadust ja riigisaladuse seadust uuendatakse aga täies mahus.

'Kui Eesti suuruses riigis on lühikese aja jooksul mitmeid skandaale seoses riigisaladuse hoidmisega või mitmed asutused pole aastate jooksul suutnud hoolimata andmekaitse inspektsiooni ettekirjutustest täita isikuandmete kaitse seadust, on selge, et vastavad seadused vajavad ülevaatamist ja kaasajastamist,' kommenteeris töörühma juht justiitsminister Rein Lang. 'Infotehnoloogia on viimaste aastatega tohutult arenenud - ühelt poolt muudab see meie elu mugavamaks, teisalt kätkeb endas aga mitmeid isikuandmete kaitsega seotud ohtusid. Ka seda tuleb uute seadusetekstide loomisel arvesse võtta.'

Töörühm jaguneb kolmeks alatöörühmaks, mis tegelevad igaüks ühe seadusega, esialgsed ettepanekud seaduste muutmiseks esitavad alatöörühmad 1. novembriks.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum