Ülo Toomsalu • 29. juuni 2005 kell 5:38

EPL: Viru must torn rõhub kontrastile vana hotelliga

Viru keskuse ja Viru hotelli juurdeehitise autorid Vilen Künnapu ja Ain Padrik peavad linnapea Tõnis Paltsu ja meedia valulist reaktsiooni eksiarvamuseks.

?Keegi pole seda projekti õieti näinudki ega meie arvamust küsinud, aga kritiseerida tahavad kõik. Nüüd avalikustame me selle projekti esimest korda,? ütles Padrik. Arhitektid peavad Viru Poega oma viimase aja üheks paremaks tööks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Esimene eksiarvamus on Padriku sõnul see, et kerkib kole, sobimatu koloss.

?Tumeda peegelklaasiga must torn Viru hotelli lääneküljel on nagu rajatava Viru keskuse kompositsiooniline dominantpunkt, mis pannakse i-tähe peale,? võrdles ta.

Arhitektide sõnul on nad Viru keskust ning vana ja uut hotelli algusest peale käsitlenud lõpliku tervikuna, kus üks osa täiendab teist ning ühe osa ärajätmine viiks kogu kompositsiooni tasakaalust välja.

Künnapu peab teiseks eksiarvamuseks väidet, nagu hakkaks hotell varjutama vaadet vanalinnale. ?Kõik vaatekoridorid said ka muinsuskaitseliselt läbi kontrollitud juba 1990. aastate lõpus, kui oli konkurss, mille võitsime,? selgitas Künnapu.

Kolmas, linnapea Paltsu välja öeldud eksiarvamus on autorite hinnangul see, et uus hotell hakkab varjutama Tammsaare kuju ja lõhkuma pargiansamblit. ?Päike liigub niipidi, et hotelli vari langeb pigem Viru väljakule,? selgitas Padrik.

Samuti ei tungi hotell Padriku sõnul parki peale, vaid tuleb praeguste basseinide kohale, pingestades pargi laialivalguvat kompositsiooni.

Linnavalitsus algatas 15. juuni istungil Viru väljaku detailplaneeringu osaliselt kehtetuks tunnistamise menetlust, et nurjata 23korruselisele Viru hotellile 17korruselise juurdeehitise rajamine. Kuna volikogu läks jaanipäeva eel suvepuhkusele, otsustavad volinikud eelnõu vastuvõtmise sügise hakul.

Hetkel kuum