9. august 2005 kell 7:01

Falck annab petiskontrolöride juhtumi politsei uurida

Falck teatas, et palub politseil uurida Tallinna parkimiskontrolöride petuskeemi ja esitab vastava avalduse kriminaalasja algatamiseks.

8. augusti Postimehes esinesid vallandatud parkimiskontrolörid anonüümse avaldusega, milles nad võtsid omaks suurema pettuse korraldamise, kui varem oma seletuskirjades ettevõttele üles tunnistasid, selgitab ettevõte pressiteates.

Falck palub politseil kontrollida kõiki intervjuus seaduserikkumiste kohta avaldatud väiteid ja lisab: ?Usume, et peatselt on petuskeemis osalenud kontrolöridel võimalus esitada politseiuurijale ka tõendusmaterjali ajakirjanduses oma kolleegide ja ettevõtte juhtkonna aadressil esitatud laimavate süüdistuste kohta. Uurimine peab selgitama, kas ettevõttele on tekitatud materiaalset kahju ja tuvastama selle suuruse. Kahju selgumisel esitame nõude pettuse korraldajatele.?

Koos kriminaalasja algatamise avaldusega edastab Falck politseile ka oma ametkondliku juurdluse materjalid.

AS Falck Eesti vabastas juulis ametist neli parkimiskontrolöri, kelle ettevõtte sisekontroll tabas petuskeemi arendamiselt. Ebaausad kontrolörid jätsid tegemata viivistasuotsused osale parkimistasu maksmata jätnud autojuhtidele, saades selle eest vastu tasuta teenuseid.

Petturite paljastamiseks ootab Falck infot ka kõigilt ausatelt linlastelt, kelle käest parkimiskontrolörid on viimasel ajal pistist küsinud või võtnud.

Falck on seisukohal, et kui töötajad on ametnikena toime pannud kuriteo, siis peavad nad selle eest ka täit vastutust kandma.

Hetkel kuum