• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Rombout van Kuijk tahab aja maha võtta

  Vähesed eestlased teavad, et üle maailma asuvate Hiltoni hotellide broneeringuid tehakse läbi Tallinnas Peterburi maanteel asuva keskuse. Avarates ruumides räägitakse klientidega 13 keeles, müües 2700 hotelli teenuseid. Broneerimiskeskus alustas 2001. aastal 24 töötajaga. Praeguseks on töötajaid üle kahesaja.
  Van Kuijki sõnul on Hiltoni suurusega firmale väga tähtis pakkuda head kõneteenust, mistõttu on oluline, et töötajad räägiksid võimalikult osavalt võõrkeeli. Keskus loodigi Eestisse, sest siinne andmeside tase on hea, samuti on kõrge inimeste haridustase ning keeleoskus.
  Eesti broneerimiskeskust pea kolm aastat juhtinud ja selle ülesehitamisel tohutu töö ära teinud Rombout van Kuijk ei hoia aga saavutatud edust küüntega kinni, vaid kavatseb lähiajal võtta endale aastase puhkuse.
  ?Olen töötanud kümme aastat Hiltoni üle maailma asuvates hotellides ? Hongkongis, Hiinas, Buenos Aireses ja mujal. Tahan nüüd võtta aasta, et tegeleda asjadega, mille jaoks pole töö kõrvalt piisavalt aega jätkunud ? õppida uusi ärivaldkondi, keeli, reisida enda lõbuks, sportida ja lugeda mitte ainult ärialast kirjandust. Olen neid asju viis aastat edasi lükanud ja tunnen, et praegune hetk on selleks just sobiv,? räägib Van Kuijk.
  Reisimine pole siiski peamine eesmärk ? ta on reisinud enne tööle pühendumist 90ndatel seljakotiga ümber maailma. Nüüd tahaks ta reisida teistesse maadesse, aga kuna aasta on üsna lühike aeg, peab ta tegema valiku. Tõenäoliselt säilitab Van Kuijk oma pidepunkti Eestis, sest talle meeldib siinne elukeskkond ? võrreldes Londoniga on ostujõud suurem, vihma sajab vähem ja liiklusummikud on väikesed.
  Hilton tema aastase puhkuse eest siiski ei maksa ? pigem vaadatakse teda üllatusega, sest ka mujal maailmas pole tavaline, et tippjuht oma karjääri tipul aastase pausi teeb.
  ?Kui mul oleksid lapsed, pere, siis mõtleksin tunduvalt rohkem, kas ma ikka julgeksin seda teha. Hetkel mul pole suurt vastutust teiste ees ja ma ei karda, et fintantsiliselt raskesse olukorda satun. Arvan, et leian tahtmise korral hea töö,? on van Kuijk kindel.
  Ka ei vaeva ta eriti pead mõttega, mida ta aasta pärast tegema hakkab. ?Mul ei ole kindlat unistust. Olen töötanud kaua Hiltonis, aga aasta pärast võib nii palju muutunud olla,? jääb ta saladuslikuks. Tippjuhid liiguvad tänapäeval tihti ühest firmast edasi. Pakkumised tulevad ootamatult ja kui leiad, et see on üsna huvitav, võivad plaanid kiiresti muutda.
  Baltiko Solutionsi juht Alfred Koop tunnistab, et tal on hea meel, et tema sõber Van Kuijk tegi otsuse, mis võimaldab tal ka isiklikku elu nautida. ?Tal on olnud alati esikohal töö, mis on täitnud kogu tema aja. Ta omab väga suurt kogemust ja erialaseid teadmisi. Aga ta on siiski väga noor ning jõuab veel paljut saavutada. Ta on alati hoidnud töö ja eraelu lahus, kuid seni on see tähendanud, et enamik ajast kuulus tööle.?
  Ka HRW Tallinna müügijuht Louisa Davis tunnistab, et Van Kuijk on tööl isiklikust elust rääkides kidakeelne. ?Aga me teame tema purjetamiskirest ning et ta on purjekaga ületanud isegi Vaikse ookeani. Samas kehtis tema kohta ütlus ? mida rohkem töötad, seda õnnelikum oled.?
  Van Kuijkil oli üsna raske leida viimase viie kuu jooksul enda asemele sobivat inimest. ?Vähestel oli vajalik kogemus ja suhtumine ? lõpuks leidsime ameeriklase, kuigi meil oli kandidaate ka Aasiast, Euroopast ja Eestist.?
  Kahjuks on vähestel Eesti juhtidel vajalikul tasemel rahvusvaheline juhtimiskogemus.
  ?Eesti firmad on veel noored, kus juhid ei ole jõudnud omanda nõutud kogemust. Samas on inimesed auahned ja tahavad kiiresti tippu jõuda. Nad on kindlad, et suudavad juhtida, kuid kahjuks kogemus ja oskused ei kinnita seda,? arvab Rombrout van Kuijk.
  Olen töötanud koos Rombout Van Kuijkiga tema siiatuleku algusest ja kolme aastaga on ta palju muutunud.
  Siia tulles oli ta finantsjuhi taustaga peamiselt numbritest lähtuv inimene, kuid nüüdseks on ta palju arendanud endas just inimeste juhtimise oskust. Nagu ta ise armastab rõhuda, et kõik algab suhtumisest ? nii on ta ka ise suutnud enda suhtumist oluliselt muuta.
  Samas ei osta ta kunagi põrsast kotis ja talle tuleb tõestada oma idee õigust. Mäletan, et esimest korda jõulupidu korraldades katkusin juukseid ja lubasin endale, et see jääb esimeseks ja viimaseks. Ta ei leppinud nii lihtsalt sellega, et pakkusime talle välja sobiva koha jõulupeoks, vaid küsis teisi võimalusi, et oleks, mille vahel valida. Faktid ja detailsus on talle alati omased olnud.
  Tundus, et ta tahtis, et me rohkem vaeva näeksime ja esimesest ettejuhtuvast pakkumisest kinni ei haaraks. Igatahes andis see hea kogemuse, millest praegu tagasi ainult positiivselt mõtlen.
  Van Kuijki firma on olnud meie klient kolm aastat ja meie ärisuhted on arenenud tänaseks sõpruseks.
  Tean, et paljuski tänu tema juhtimisele on Hilton Rerservationi Tallinna kontor kujunenud väärtustatud töökohaks. Ta on leidnud hea tasakaalu nõudlikkuse ja töötajatest hoolimise vahel. Töökohal paistab välja, kuidas töötajad temast lugu peavad.
  Head teenindajat ei kohta just sageli ja Hiltoni tase peaks olema kõigile eeskujuks.
  Lisaks on tema suur pluss avatus ? kui oleme koos eestikeelses seltskonnas, siis ei tunne ta end kunagi halvasti, vaid leiab endale alati vestluspartnereid.
  Rombout van Kuijk on kümme aastat oma elust tööle pühendanud ja seetõttu saan aru tema otsusest võtta endale aega õppimiseks ja rändamiseks.
  Praegu on tal just sobiv aeg iseendale pühenduda, sest siiani on ta alati olnud valmis minema sinna, kuhu Hilton on tema kogemusega inimest parajasti vajanud.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

TalTechi teadur: süsinikdioksiid tuleb kinni püüda
Kliimavõidujooksus aitab meid seni kasutamata tehnoloogia, kirjutab TalTechi vanemteadur Alla Šogenova.
Kliimavõidujooksus aitab meid seni kasutamata tehnoloogia, kirjutab TalTechi vanemteadur Alla Šogenova.
Tallinna börs jätkas nädalat langusega
Kolmapäeval oli Tallinna börs ainukene Balti börs, mis sulgus miinuses, langedes 0,38% 1996,23 punktile. Riia kerkis 0,87% ja Vilnius 0,26%. Benchmark indeks langes 0,02%.
Kolmapäeval oli Tallinna börs ainukene Balti börs, mis sulgus miinuses, langedes 0,38% 1996,23 punktile. Riia kerkis 0,87% ja Vilnius 0,26%. Benchmark indeks langes 0,02%.
Raadiohommikus: uue riskifondi miljonid, meelerahu ja politseinikud allilmas
Neljapäevases hommikuprogrammis teeme juttu endiste politseinike üllatavatest sidemetest allilmaga, mis paljastusid sajandi maffiaprotsessil. Osadest neist saate Äripäevast lugeda juba täna õhtul, osadest neljapäeva hommikul.
Neljapäevases hommikuprogrammis teeme juttu endiste politseinike üllatavatest sidemetest allilmaga, mis paljastusid sajandi maffiaprotsessil. Osadest neist saate Äripäevast lugeda juba täna õhtul, osadest neljapäeva hommikul.
Raadiohommikus: kust tuleb töökius ning kuidas peab maitsema veganpihv?
Äripäeva raadio kolmapäevases hommikuprogrammis räägitakse töökiusamisest, veganpihvidest ja lühirendiautode äri toimimisest raskete ilmaolude korral.
Äripäeva raadio kolmapäevases hommikuprogrammis räägitakse töökiusamisest, veganpihvidest ja lühirendiautode äri toimimisest raskete ilmaolude korral.