Teet Reier • 2. oktoober 2005 kell 22:00

Kodumaine värvitootja laiendas tootevalikut

Alates septembri algusest on valikusse lisandunud lae- ja seinavärv, niiskuskindel seinavärv ja metallikrunt. Ecostil on esimene Eestis välja töötatud ja toodetud vesialuseliste alküüdvärvitoodete seeria, mis ei sisalda lahustit.

Uued värvid on sarnaselt ettevõtte teiste toodetega värvimisel tervisele kahjutud ja praktiliselt lõhnatud ning seetõttu võib nende värvidega remonditöid teostada ka sügis-talvisel perioodil, kuna värvitavate ruumide tuulutamine ei ole vajalik. Tänu nendele omadustele võivad toodetega värvida ka lapsed ja isegi rasedad. Samas on tagatud toodete kvaliteet ? värvid on vastupidavad, elastsed, kergesti pestavad ja säravad.

Ecostili looja ja tegevjuht Igor Nekra?evits selgitab, et taoliste värvide väljatöötamise tingis inimeste kasvav tervislikkus ja keskkonnateadlikkus ning soov tarbida loodussõbralikke ja tervislikke tooteid igas eluvaldkonnas. Nekra?evitsi sõnul osatakse neid omadusi järjest rohkem väärtustada. ?Nüüdseks olemegi jõudnud nii kaugele, et oleme oma pooleaastase tegutsemisaja jooksul välja töötanud juba kaheksa erineva kasutusotstarbega värvi, mis vastavad tänapäeva tarbijate ootustele ja millega saab tervist ja loodust kahjustamata terve elamise ära värvida,? räägib Nekra?evits. Tema sõnul lisandub uusi värve peagi veelgi.

Testisime Ecostili erineva kasutusotstarbega värve ligi kuu aega tagasi mitmetel objektidel eramajades ning tulemusega jäime igati rahule. Värvid olid peaaegu lõhnatud, värvide koostisosad olid hästi paigas, sellest ka sobiv kuivamisaeg ja hea kattevõime.

Kõige rohkem avaldas muljet vee baasil emailvärv, mis sobib hästi ustele ja akendele ehk siis suure hõõrdumiskoormusega pindadele. Samas võib seda värvi kasutada ka niisketes ruumides.

Hetkel kuum