7. oktoober 2005 kell 9:24

USA keskpank hirmutas inflatsiooniga taas börse

USA keskpank hirmutas inflatsiooni kiirenemisega (mis tähendab intressimäärade tõstmise jätkumist) investoreid käesoleval nädalal juba teist korda.

Kvaliteetaktsiate liikumist kajastava Dow Jones sulgus 10287,10 ja peamiselt IT-sektorit kajastav Nasdaqi koondindeks 2084,08 punktil. Langust vastavalt 0,3% ja 0,9%.

Dallase osariigi föderaalreservi president Richard Fisher ütles juba teist korda käesoleva nädala jooksul, et USA inflatsiooninumber (mis ei arvesta kütuse ja toidukaupade hindu) on kõrgeima vastuvõetava tase juures.

Inflatsiooni ohjamiseks on kõige lihtsam vahend intresside tõstmine ehk siis laenuraha kallimaks muutmine. See aga võib kahjustada tarbimist, investeerimist ja läbi selle majanduskasvu.

Lisaks olid investorid mures täna avaldatava septembrikuu tööjõuturu näitaja pärast. Ökonomistid arvavad, et orkaan Katrina ja Rita tõttu võis kuuga kaduda 143tuhat töökohta.

Naftabarreli hind langes eile New Yorgi kaubabörsil 61,36 dollarini ehk madalaima tasemeni pärast 3. augusti. American Stock Exchange naftaindeks langes päevaga 2,2%.

Hetkel kuum