10. oktoober 2005 kell 7:56

Ericsson soovivat Marconit osta

Ericsson peab kõnelusi Briti rivaali Marconi ostmiseks, vahendab Bloomberg.

Tehingust võidakse tundmatuks jääda soovinud asjaga kursis olevate isikute sõnul teada juba lähinädalatel.

Financial Mail kirjutas nädalavahetuse väljaandes, et Ericsson näeb Marconi väärtuseks kuni 1,3 mld naela (29,6 mld krooni). Seda on ligi kaks korda enam ettevõtte turuväärtusest börsil.

Marconi oleks 2001 aastal telekomide allakäigu ajal peaaegu hävinud. Marconi pressiesindaja keeldus kuuldusi kommenteerimast. Ericssoni pressiesindaja ütles, et nad ei kommenteeri kunagi kuulujutte ja spekulatsioone.

Telekomisektori ettevõtete juhid on pärast ettevõtete restruktureerimist taas ostutuhinas. Läinud nädalal teatas Briti ettevõtte NTL pikka aega oodatud tehingust väiksema rivaali Telewesti ülevõtmisest kuu mld dollari eest.

Juulis võttis France Telecom üle kontrolli Hispaania suuruselt kolmanda mobiilsideoperaatori Amena 10,6 mld euro eest.

Financial Maili sõnul olevat võimaliku Ericsson-Marconi diili pannud kokku Marconi poolelt investeerimispangad Morgan Stanley, JP Morgan ja Lazard ning Ericssoni poolelt Enskilda.

Briti leht Observer kirjutas, et Briti parlamendi liikmed nõuavad sekkumist võimaliku Marconi ülevõtmisesse Hiina Huawei Technologiese poolt, kuna ettevõte on liigselt seotud Hiina valitsusega.

Ericsson on öelnud, et nende ülevõtmisstrateegia on pigem väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete ülevõtmine, mille turuväärtus jääb 200-700 mln dollari vahemiku ja mis lisaksid panust olemasolevasse ärisse.

Financial Mail on varem oma kirjutistes seostanud nii Ericssoni Marconiga, aga ka Simensit ja Alcateli.

Hetkel kuum