Ülo Toomsalu • 27. oktoober 2005 kell 6:25

PM: Tallinn kutsub venelasi aastavahetuseks Eestisse

Peterburi kesklinna tänavaile kerkivad järgmisel nädalal hiiglaslikud reklaamplakatid, mis kutsuvad «muinasjutulisse» Tallinna talvepuhkust veetma.

Suurtel, 3x6meetristel plakatitel Peterburi tänavail meelitab kaunis õhtukleidis ja uiskudel blondiin jõulukaunistustel kiikudes idanaabreid Tallinna vanalinna talvemuinasjuttu nautima, taustaks öö ning lumesadu, kirjutab Postimees.

Samamoodi kutsuvad värvilised kleepsud linlasi talvist Eesti pealinna nautima Moskva metroos ning Venemaa ajalehtede ja ajakirjade vahelt leiab lugeja buklette Tallinna turismiinfoga.

Internetis surfav idanaaber ei pääse aga kuidagi mööda populaarsetes portaalides vilkuvatest bänneritest, mis juhivad Vene turistile mõeldud erilehele Tallinna linnavalitsuse koduleheküljel.

Erileht meelitab Peterburi ja Moskva keskmisest jõukamaid elanikke ajaloolise Tallinna vanalinnaga, pakub hubaseid õhtuid kohvikutes ja restoranides.

Juba kolmandat aastat üritab Tallinna linnavalitsus sellise reklaamikampaaniaga vene turiste talvise mõõnaperioodi ajaks Eestisse meelitada. «Turismi olulisust on raske alahinnata,» nentis Tallinna ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste. «Kasu saab sellest kogu Eesti majandus.»

Tänavuse talvekampaania korraldamiseks kulus veidi üle poole miljoni krooni, mida linnavalitsus peab igati kasulikuks investeeringuks. «Summa on üsna väike, arvestades kampaania suurust,» nentis Tsirk. «Pole kahtlust, et kampaania tasub end ära.»

Hetkel kuum