Aastaga Baltika hind seitsmekordistus

Raivo Sormunen 03. jaanuar 2006, 00:00

Tallinna börsi parim aktsia oli möödunud aastal Baltika, mille hind hüppas 29,41 kroonilt 203,40 kroonile (13 eurole) ehk ligi seitse korda.

Baltika möödunud aastal avaldatud kõik neli kvartalikasumit ületasid kümne miljoni krooni joone ning müügikasv püsis terve aasta 15%, sh jaemüügi kasv kaks korda kõrgema numbri juures. Rõivamüüja taaselustas möödunud aastal dividendide maksmise traditsiooni ja lisaks suurendas ettevõtte tippjuhtkond pärast BRFi osaluse müümist sügisel firmas oma osalust.

Teisel kohal Tallinna Kaubamaja 206% tõusuga ja kolmandal Viisnurk 93% tõusuga. Tõsisematest tegijatest tõusid veel Merko Ehituse aktsia 77% ja Saku Õlletehas 47%.

Erinevalt Baltikast, mis tõusis järjepanu terve aasta läbi, saavutasid Kaubamaja ja Merko Ehituse aktsia oma kulminatsioonipunkti juba septembris-oktoobris. Saku Õlletehase kõrgtase jäi aga koguni -aprillikuusse.

Kokkuvõtlikult oli terve aasta Tallinna börsil väga hea.

Turu liikumisi jälgiv indeks OMX Tallinn kosus aastaga 48% ja Äripäeva indeks veel kümmekond protsenti enam.

Ainus miinusega lõpetanud väärtpaber oli detsembris börsile tulnud Tallink Grupp, mis lõpetas möödunud aasta, võrreldes emissioonijärgse hinnaga, 6% miinuses. Samas tuleb aga tõdeda, et börsiväliselt kaubeldi laevanduskontserni aktsiatega möödunud aasta alguses 120 krooni kandis (fondiemissiooni arvestades 40 krooni) ehk aastaga tõusis väärtpaber sisuliselt ikkagi 2 korda.

Eelviimasele kohale platseerunud Norma jäi kokkuvõttes aga protsendiga plussi.

Korraliku plussi jäid ka möödunud aastal börsidebüüdi teinud Starman ja Tallinna Vesi, mille hind oli 30. detsembril vastavalt 14% ja 46% emissioonihinnast kõrgemal.

Äripäev tegi 2005. aasta lõpus kiirküsitluse nelja panga hulgas. Selleks aastaks oodatakse börsile keskmiselt 20protsendist tõusu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing