Maksu- ja tolliamet: maksukuritegevus on muutumas üha enam projektipõhiseks

ÄP 03. veebruar 2006, 00:00

Maksupettuste kogukahju oli kokku üle 128 miljoni krooni.

Lõpule viidud kriminaalasjadest olid 14 seotud narkokuritegudega ja 86 salakaubaveo ning alkoholi, kütuse ja tubakatoodete ebaseadusliku käitlemisega. Lisaks hoiti eelnimetatud asjades ära enam kui 20 miljoni kroonise kahju tekkimine riigile. Tekitatud kahjude laekumise tagamiseks on prokuratuuri saadetud kriminaalasjades uurijad arestinud kahtlustatavate varasid enam kui 26 miljoni krooni väärtuses.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna 2005. aasta märksõnadeks olid töö arvevabrikutega, mitmed narkootiliste- ja lähteainetega seotud avastused ning illegaalse sigaretitootmise sulgemine. Samuti on maksu- ja tolliameti uurimisosakond pööranud kõrgendatud tähelepanu just ennetavale tegevusele ja selle kaudu ebaseadusliku tegevuse varasemale avastamisele, mis ei võimalda õigusrikkujatel kaua kestvat ja mahukat pettust. Seda iseloomustab ka näitaja, et võrreldes 2004. aastaga on kasvanud prokuratuuri saadetud kriminaalasjade hulk ja keerukus, samas on kogukahju prokuratuuri saadetud kriminaalasjades väiksem kui 2004. aastal saadetud materjalides.

Uurimisosakonna juhataja Enriko Aav ütles, et 2005. aastat iseloomustavaks suunaks oli kuritegeliku käitumise muutumine järjest enam lühiajaliste projektide põhiseks. Seda eelkõige selleks, et vähendada vahelejäämise riske. "Samuti on täheldatav, et õigusrikkujad on hakanud kasutama enam konspiratsioonivõtteid ja täiustama pettusskeeme, mis teeb kuritegude avastamise ja nende tõendamise aja- ja ressursimahukamaks," lisas Aav.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing