Tartu PM: Avangardi kanalast sai moodne biodiislitehas

17. veebruar 2006, 08:40

Firma Gammatrade on seadnud endises Avangardi kolhoosi kanalas Äksis sisse biodiislitehase, mille seni veel olematul toodangul juba ostjadki olemas.

«Meie turuks on esialgu Saksamaa ja Rootsi kütuse hulgimüüjad,» räägib osanik Ergo Themas. «Nemad ostavad biodiislit hetkel lihtsalt kõrgema hinnaga.»

Märtsi esimesel poolel algab katsetootmine, kirjutab Tartu Postimees.

Plaanitud tootmismaht on edaspidi 12 000 tonni aastas. Võrdluseks – bussifirma Atko Grupp biodiislitehas on valmis tootma aastas umbes sama palju.

Kümnele inimesele tööd andva tehase seadmed on projekteerinud ja ehitanud samuti Ergo ja Elvo Themase firmale kuuluv Hansico Grupp. Praegu otsib ettevõte laboranti ja tootmisliini operaatoreid.

Lisaks Themaste firmale on Gammatrade osanike hulgas ka Juhan Kolgile kuuluv ettevõte. Kolgi enda jutu järgi on ta kõigest finantsinvestor, kes tahtis noori ettevõtjaid nende püüdlustes toetada. Ei saa siiski jätta mainimata, et Kolgi firmal on Gammatrade OÜs enamusosalus.

Biodiislitehase on rajanud ka transpordifirma Taisto, samuti Atko Grupp. AS Biodiesel kavandab suuremat biodiislikütuse tehast Harjumaale Paldiskisse, biodiislitehase kavandajaid on teisigi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing