Must maagia

Henrik Aavik 22. veebruar 2006, 00:00

Igale päevale järgneb öö. Moemaailmas on kevadiselt valge ja helgete värvide vastukaaluks alati kohal ka must. Mingeid valgustkartvaid jõude selle protsessi taga ei ole, tahame lihtsalt kõik vaheldust ja puhkust pärast pidu, ehkki mustas on rohkem pidulikkust kui mis tahes muus värvis.

Must on omamoodi puhkuseks silmale ja meelele. Ometi on valguse puudumise toon salakaval ja süüdistused tema vangistava võime kohta polegi päris alusetud. Musta sisse on kerge pugeda, ta loob kandja ümber turvalise raami ja kaitseb võõra energia ja tülika sekkumise eest. Mustas on autoriteeti ja konkreetsust. Sugugi mitte nii lihtne ei ole põlisel mustakandjal taas värvidega kohaneda. Nii palju vitaalset energiat tundub võõras ning avatud tähelepanuga harjumine võtab samuti omajagu aega.

Mustad aksessuaarid on nagu graafika, mis annab selged raamid kogu komplektile. Öövärvi ehted, kingad, kotid ja kraed pole pealetükkivalt kirkad, kuid ka kaugeltki mitte tagasihoidlikud. Õieti pole just palju võrgutavamaid ja naiselikumaid asju. Kuid sensuaalsuse varjus on alati olemas konkreetne, kivikõva kohalolek.

Must pole värv, vaid pimedus, nii on teda kerge sobitada mis tahes toonidega - kõikide värvide isikupära võimendub musta naabruses. Kõige rafineeritum on aga pealaest jalatallani must tervik, üha helenevas ilmas on see siluett väga selge ja mõjus.

Terviku saab muuta elavaks vahelduvate materjalidega, pinna erisuguse läike, läbipaistvuse ja sügavuse abil. Luksuse meistriklassi kuuluvad sügavmust samet, toorsiid, damast, lamee, must pits ja mustad lilled. Mustad ornamendid on erakordselt kaunid ka puhtal valgel põhjal.

Must on nagu hinnaline kange konjak, selle tarbimiseks ja nautimiseks on vaja peent taju ja kaasasündinud stiili. Must jääb kandjale fooniks, särada tuleb igaühel endal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing