Juubelipromenaad säravam kui kunagi

Marko Kaldur 18. august 2006, 00:00

Korraldajad lubavad, et käesoleva aasta 20. augusti juubelihõnguline üritus ületab kõiki eelnevaid nii sära kui ka programmiga.

Promenaad leiab aset looduskaunis Oru pargis, kus asus Eesti Vabariigi esimese presidendi Konstantin Pätsi suvekodu.

Rikkaliku taimestikuga pargi põhjas voolab kohinal mere poole kärestikuline Pühajõgi. Maalilised jalutusteed kulgevad piki jõekallast, üle sillakeste ja orunõlvasid mööda kõrgusesse. Purskkaevude vaikne vulin saadab lossiplatsil viibijaid, lossi alla koopasse kaob puhtaveeline Hõbeallikas. Pankranniku serval kõrguvas Nõiametsa paviljonis armastas Konstantin Päts hommikukohvi rüübata. Säilinud on lossi juurde kuulunud kalatiigid ning puhkekohad.

Oru Pargi Promenaadi eeskava põhiosa toimub Konstantin Pätsi kunagise suvelossi asukohal. Muusikalise poole eest hoolitsevad kuulsad artistid Eestist ja tuntumad kohapealsed esinejad. Peaesinejateks on Annely Peebo ja Marko Matvere. Neile lisanduvad Tallinna Poistekoor, Tallinna Saksofonikvartett, Jõhvi Big Band jt.

Huvilistel on võimalik jalutada giidide saatel mööda kaunist Oru parki. Lähedalasuva Toila gümnaasiumi vaatetornis on juubelisündmuse puhul avatud näitus Oru lossi ja Oru pargi kohta, iga huviline saab endale lunastada ka põhjaliku infomaterjali pargi ajaloost ning promenaadist. Laste aega sisustab Raivo Järvi mõnusate juttude ning joonistamisega.

Traditsiooniline on kanda Oru Pargi Promenaadil stiilseid ja õhkkonda sobivaid kostüüme, muuhulgas on daamide lahutamatuks riietuselemendiks kujunenud suvekübarad.

Promenaad lõppeb õhtuhämaruses ilutulestikuga. Lilleseadete ja taimekompositsioonidega kaunistatud pargis süttivad pimeduse saabudes küünlad ning tõrvikud, muutes peopaiga salapäraseks muinasjutumaailmaks.

Oru Pargi Promenaad sai alguse 1996. aastal Ida-Virumaa poliitikute ja avaliku elu tegelaste "pingviinide paraadina". Aastate jooksul on promenaadist sirgunud stiilne ja üle-eestiliselt tuntud seltskonnaüritus, millest võtavad osa paljud poliitika- ja ärieliidi tipud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing