Saladuslike toetajatega Kesknädalal suured plaanid

02. oktoober 2006, 08:12

Peamiselt Keskerakonna vaateid propageeriva
nädalalehe Kesknädal väljaandja Jüri Vilmsi sihtkapital haub suuri plaane, kuid
keeldub avalikustamast rahastajaid, kirjutas Eesti Päevaleht.

Sihtasutuse juhil on tugevad ärisidemed järjest mõjuvõimu kasvatava ärimehe Vjatšeslav Leedoga, kes tunneb aktiivset huvi ajakirjandusäri vastu.

“Põhieesmärk on Vilmsi kapitalil teha Kesknädalast suur ja erakondade ülene nädalaleht,” kuulutab sihtkapitali nõukogu liige ajalooprofessor Aadu Must. Auahnet plaani aga ei hakata Musta sõnul enne ellu viima, kui kevadised riigikogu valimised on möödas.

Sihtasutuse juhataja Marko Küti sõnul on kord nädalas ilmuva Kesknädala suur eesmärk jõuda 25 000 tellijani ja tulevikus püüda isegi 40 000 tellijat.

Kas Kesknädala üks toetajaid Vilmsi sihtkapitali kaudu või otse võib olla parvlaevakuningas ja Tallinna kinnisvaraturul kõvasti kanda kinnitav Vjatšeslav Leedo?

Seoseid võib leida mitmeid, kuid need ei pruugi midagi tähendada. Ka Marko Kütt kinnitab, et tema andmeil pole Leedo Vilmsi sihtkapitalile raha annetanud.

Vilmsi sihtkapitali juht Marko Kütt on Leedo äripartner. Nad on kahepeale (õigemini esindab Leedot nendes firmades talle kuuluv Saare Finants) asutanud kaks firmat. Helicar Trading tegeleb reklaamimüügi vahendamisega, tänavu asutatud Royaltex Baltic samuti reklaamiteenuste ja ka kinnisvaraga.

Leedo on teatanud oma üha kasvavast huvist ajakirjanduse vastu. Saaremaal talle kuuluva kohaliku raadio kõrvale uue maakonnalehe loomist võib võtta Leedo käeharjutusena. Seni Saaremaad valitsenud Leedo on tugevalt tulnud Tallinna ärisse, koostöös keskerakondliku Tallinna linnavalitsuse ja vanade sõpradega Arco Varast loovad nad kohe-kohe ühisfirma riigi esindusplatsi Vabaduse väljaku maa-aluseks arendamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2006, 08:12
Otsi:

Ava täpsem otsing