Seitse orjastajat tunnistasid end osaliselt süüdi

Harju Maakohtus tunnistasid end täna osaliselt süüdi 7 meest , keda süüdistatakse prostitutsiooni vahendamises, orjastamises ja väljapressimises, teatas Harju Maakohus.

Kohtu all on Vassili Kapitonov (45), Deniss Golubev (26), Dmitri Smõkovski(26), Dmitri Sutkovoi (22), Mihhail Zabortšuk (26), Pavlo Rogozik (23) ja Juri Balai (31).

Kapitonovit süüdistatakse prostitutsiooni vahendamises, Golubevi prostitutsiooni vahendamisele kaasaaitamaise. Lisaks süüdistatakse mõlemat meest isikult vabaduse võtmisega väljapressimises ja orjastamises

Smõkovskit, Sutkovoid, Zabortšukki ja Rogozikut süüdistatakse isikult vabaduse võtmisega väljapressimises ja Balaid vägivallaga valeütlusele sundimises.

Riiklikku süüdistust esindab Põhja Ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Jüri Kasesalu.

Süüdistuse kohaselt tegeles Kapitonov 2005. aasta augustist 2006. aasta veebruarini „Stella“ - nimelises asutuses prostitutsiooni vahendamisega. Golubevi ülesandeks oli „Stellale“ katust pakkuda.

Kapitonov üüris kortereid erinevates Tallinna linnaosades, Koskla 5/7, Tondi 48 ja Kalevipoja 11, kus prostituudid ootasid klientidelt tellimusi. Ta ise sõidutas prostituute klientide juurde ja kasseeris raha. Pärast seda, kui kaks prostituuti keeldusid 2006. aasta 10. veebruaril keeldusid edaspidi teenuseid osutamast, nõudis Kapitonov koos teiste süüdistatavatega kummaltki naiselt 10 000 krooni maksmist või selle summa tasateenimist, kasutades naiste suhtes psüühilist ja füüsilist vägivalda.

Hetkel kuum