Kilk: Aaviksoo loovutab koha Laarile

Annika Matson 14. oktoober 2006, 16:11

Ärimees Rein Kilk ütles laupäeval Kuku
raadio saates "Keskpäevatund", et Aaviksoo teeb täna avalduse, milles loobub
ühenderakonna peaministrikandidaadiks pürgimast, jättes ainsaks kandidaadiks
Mart Laari.

Isamaa ja Res Publica Liidu üks peaministrikandidaate Mart Laar saatis reedel erakonnakaaslastele kirja, milles süüdistas Res Publica peasekretäri Ott Lumi ja erakonna esimeest Taavi Veskimäge valetamises, Res Publica fraktsiooni meediajuht Riina Vändre.

Laar väljendas pöördumises kahetsust, et Lumi on asunud otsese valetamise teele, kuna Isamaaliit ei ole esitanud ultimaatumit Laari nimetamiseks ühendpartei peaministrikandidaadiks.

"Küll on Res Publica esimees Taavi Veskimägi Mart Laarile pakkunud peaministrikandidaadi kohta, tingimusel, et Taavi Veskimägi ise saab vabad käed kõikide talle vastuvõetamatute Res Publica liikmete kõrvaletõrjumiseks," märkis Laar.

Ta lisas, et sellised meetodid ja tehingud on nii temale kui kogu Isamaaliidule vastuvõetamatud ning see on ka põhjus, miks on erakondade ühinemise juriidiline vormistamine veninud.

"Me ei kavatse asuda toetama osa Res Publicast võitluses teise osa vastu. Ei saa ka leppida katsega suunata ühenderakond ebademokraatliku asjaajamise teele," kinnitas Laar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. October 2006, 16:25
Otsi:

Ava täpsem otsing