Paldiski Põhjasadam liitus Transsiberi transpordikoridoriga

18. oktoober 2006, 18:08

Paldiski Põhjasadam võeti Transsiberi
Rahvusvahelise Koordinatsiooninõukogu (Coordinating Council of Transsiberian
Transportation - CCTT) 15. aastakonverentsil CCTT liikmeks.

CCTT eesmärgiks on parimate võimaluste loomine kaubavoogude liikumiseks Euroopast Kaug-Itta ja tagasi. Samuti majandussuhete arendamine Kagu- ja Kesk-Aasia, Kaug- Ida, SRÜ riikide ja Euroopa vahel. Tänase päeva seisuga kuulub ühendusse 135 liiget 24 riigist.

CCTT uue liikmena on Paldiski Põhjasadam koostöös Gävle Konteinerterminaliga alustamas uut projekti konteinerite edasi-tagasi veoks Rootsist Hiinasse. Laevadega Paldiski Põhjasadamasse saabuvad konteinerid toimetab raudteed mööda Venemaale firma Spacecom, sealt edasi Hiinasse TransKonteiner Transsiberi raudteemagistraali kaudu. Katsevedudega on plaanis alustada oktoobris-novembris ning juba käesoleval aastal jõuda regulaarse graafikuni 1 rong nädalas mõlemal suunal. Alates järgmisest aastast on planeeritud tõsta kaubavoogude mahtu 3 rongini nädalas.

Paldiski Sadamate AS juhatuse esimehe Robert Antropovi sõnul on CCTT liikmeks astumise näol tegemist tähtsa sammuga Paldiski Põhjasadama arengus. Euroopa ja Aasia riikide vahelise kaubavahetuse järjepidev kasv on transpordiga tegelevatele ettevõtetele oluline nišš, kuhu oma tegevus suunata. Paldiski Põhjasadamat läbima hakkav konteinerkaupade transpordikoridor on esimene omataoline Eestis. Kaubamahtude kasv transiidi vahendamisel läbi Eesti sõltub ennekõike meie sadamate ja teiste transpordi alal tegutsevate ettevõtete soovist teha koostööd ning riigi poolsest majanduspoliitikast, kuid Eesti asukoht Lääne-Euroopa ja Venemaa vahel on tegevuseks soodne.

Paldiski Põhjasadam on kiirelt arenev erasadam, mille arendamisesse kaasaegseks kaubasadamaks on omanik Tintrade Grupp investeerinud ligi miljard krooni. Laiaulatusliku arendusprojekti esimene etapp on lõppjärgus ning selle tulemusel on Paldiski Põhjasadam võimeline käitlema kuni 4 miljonit tonni kaupa aastas. Peamised käideldavate kaupade liigid on üld- ja segakaubad, sõidukid ning konteinerid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. October 2006, 18:07
Otsi:

Ava täpsem otsing