18. oktoober 2006 kell 8:52

Luuakse Euroopa suurim audiitorfirma

KPMG Inglismaa ja Saksamaa liikmesfirmad teatasid oma kavast liituda ja moodustada ühine ettevõte KPMG Europe LLP.

Inglismaa ja Saksamaa firmade käesoleva aasta prognoositud käive ületab kaks miljardit Inglise naela ja seega saab KPMG Europe LLPst juba loomishetkel suurim ühendatud audiitorfirma Euroopas. Ettevõttest saab uus aktsiaselts, mis registreeritakse Inglismaal ja mille peakontor asub Frankfurdis ning kuhu kuulub enam kui 17 000 partnerit ja töötajat 44 kontorist üle kogu Inglismaa ja Saksamaa.

KPMG Europe LLPst saab auditi-, maksu- ja nõustamisteenuseid pakkuvate ärinõustamisfirmade ülemaailmse võrgustiku KPMG International liikmesfirma. Nimetatud ühinemine on esimeseks sammuks kõigi KPMG Euroopa kontorite ühendamise suunas.

Tulevikus on teistel Euroopa KPMG liikmesfirmadel soovi korral võimalik loodava ettevõttega ühineda.

KPMG Europe LLP kaasjuhtideks saavad KPMG LLP (Inglismaa) esimees John Griffith-Jones ja KPMG Deutsche Treuhand-Gesellschaft AG juhatuse esimees prof. Rolf Nonnenmacher.

Ettepaneku poolt olid ühehäälselt nii KPMG LLP (Inglismaa) kui ka KPMG Deutsche Treuhand-Gesellschaft AG nõukogud ning 2006. aasta detsembrikuu jooksul peavad oma otsuse ühinemise kohta langetama ka ühinevate osapoolte partnerid Inglismaal ja Saksamaal.

See on esimene taoline ühinemine, kus omavahel liituvad audiitorfirmade ülemaailmse võrgustiku ettevõtted. Ühinemine saab võimalikuks tänu Euroopa Komisjoni kaheksanda direktiivi vastuvõtmisele, mis annab loa riigiülese audiitorfirma loomiseks, kirjutati KPMG Balticsi pressiteates.

KPMG Europe LLP alustab tegevust järgmisel aastal pärast kaheksanda direktiivi jõustumist

Hetkel kuum