Laar tahab selgust saada euro kasutuselevõtus

Annika Matson 23. oktoober 2006, 07:50

Laupäeval Isamaa ja Res Publica Liidu
peaministrikandidaadiks kinnitatud Mart Laar lubab sellesse ametisse tõustes
selgeks teha, kas Eesti soovib üle minna eurole, kirjutab Postimees.

«Eesti lähituleviku kiireim väljakutse on selgeks teha, kas me tahame eurole üle minna või ei. Kui jah, peame tegema selleks väga selge plaani ja ajakava ning neist ka kinni pidama, muidu põrume jälle läbi, nagu juba kahel korral on juhtunud,» avaldas Laar.

Teine teema, mis Laarile praegu, pea viis kuud enne valimisi muret teeb, on Eesti konkurentsivõime ehk täpsemalt selle kaotamine. «Tööjõukulude kasv ei haaku tööviljakuse kasvuga,» märkis Laar.

Konkurentsis püsimine vajab Laari nägemuse järgi tervet hulka abinõusid, alates kutseharidussüsteemi korrastamisest ja teadusesse investeerimisest ning arengufondi käimalükkamisest.

«Ja suur küsimus on üldse see, kuidas eestlased püsima jääksid ja kuidas meie eluiga tõuseks Euroopa tasemele,» muretseb kahel korral peaministriametit pidanud Laar. «Siinkohal ei piisa vaid tervishoiusüsteemi parendamisest, vaid see on laiem teema.»

Laupäeval ühendpartei üldkogul peaministrikandidaadiks kinnitatud Laar märkis, et ühinemisprotsess on olnud keeruline, kuid on hea, et see on läbi tehtud, sellest on ühenderakond tema hinnangul tulnud välja tugevamana ning liit on sihtide seadmises selguse ja ühtsuse saavutanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2006, 07:49
Otsi:

Ava täpsem otsing