24. oktoober 2006 kell 9:10

Marek Kolk: kui ei võidaks, siis ei mängiks

Elukutseline pokkerimängija Marek "The Maverick" Kolk võitis Inglismaal toimunud UK Poker Open pokkeriturniiri ning sai auhinnaks ligikaudu 3 miljonit krooni, mis on Eesti kõigi aegade suurim pokkeri üksikmänguvõit.

Oma võidus Kolk sada protsenti kindel ei olnud. "Ühelgi spordialal ei saa võidus kindel olla, kuid kui ma ei võidaks, ega ma siis ikka ei mängiks ka," tunnistas pokkeriäss.

Võidusumma 3 miljonit krooni on päris kena summa, kuid sellest tuleb maha arvutada ka kõrge osavõtumaks 5000 USA dollarit (62 000 krooni). " See mida ma oma võidusummaga teen, on ikka minu enda asi ja jääb minu enda teada," kommenteeris Kolk.

Tema sõnul sisaldab pokkerimängkeerulisi matemaatilisi nippe, kuid neid võib iga inimene omandada kuni teatud piirini. "Tippmängijaks iga inimene ei saa!" täpsustas Kolk.

Pokker on tõelisele Eesti road-gamblerile Kolkile elukutse. "See on minu jaoks töö. Kui mõni käib Soomes maasikaid korjamas, siis mina mängin pokkerit. Kui mõnikord satub sekka ka mõni mäda maasikas, ega selle pärast siis töö veel seisma ei jää," kommenteeris Kolk. Pokker on pingeline ja head närvigammat nõudev mäng. Kui parajasti on ebaõnne periood, siis võib mängija käituda väga vastutustundetult ja ebaprofessionaalselt. "Kui juhtub olema halb periood, on kerge endast välja minna ja teha asju, mida tavaliselt ei teeks. Liiga sageli minnakse teiste mängijatega kaasa, bluffitakse ning eeldatakse, et ka teised seda teevad," märkis Kolk ning möönis, et seda on ka temaga juhtunud, kuid pigem internetis mängides.

Kolki meelitab lisaks adrenaliinilaksule mängima võidetav summa. "See mäng on põnev võib olla esimesel kahel aastal. Tegelikkuses on see minu jaoks tavaline rutiinne töö. Mõni käib turniiridel ainult tiitlite pärast, kuigi seda on raske saavutada," lisas Kolk.

Pokkerikunn käib mängimas ka Eesti kasiinodes. "Eestis pokkeri keeldu pole. Kuid üldiselt on igasugused keelud kasiinode enda leiutis, mis tegelikult on seadusevastane tegevus ja tuleks luubi alla võtta," märkis Kolk.

Kuulsaimateks vastasteks on tal olnud jalgpallur Teddy Sheringham ning rugbystaar Matt Dawson. Oma põnevaimaks vastaseks peab Kolk mitmekordset turniiridevõitjat Tony Gd, kelle asendusmängija ta UK Poker Openil ka oli.

Elukutseline mängija unistab aga veel suurematest turniiridest ja märksa kopsakamatest võitudest. Peagi siirdutaksegi järgmisele turniirile oktoobri alguses Maidstone's. Eestlane oli finaalis parem tugevast vastasleerist pokkeriprofi Roland de Wolfe'i juhtimisel. Võitmiseks tuli Kolgil seljatada 108 vastast - 65 professionaalset pokkerimängijat, 35 eksklusiivselt 888 Poker netipokkeritoa kaudu kvalifitseerunut ja 8 kuulsat avaliku elu tegelast. Praegusel hetkel on Kolk elukutseline pokkerimängija, mängides nii live- kui internetipokkerit. Samuti on ta üks Eesti PokerNews veebilehe asutajatest, samuti on ta lehekülje toimetaja ja arendaja.

UK Poker Open turniir kantakse 23. oktoober - 14. november üle UK Challenge TV's. Hiljem on turniiri plaanis näidata ka Austraalias, Saksamaal ja täpsustamata andmetel mõnedes Skandinaavia riikides.

Hetkel kuum