Minister Savisaar hakkas mööblitöösturiks

Gert D. Hankewitz 31. oktoober 2006, 00:00

"Ost-müük on nüüd jah Radington Investiga (Savisaare perefirma Fixor Holdingu tütrega - toim.) lõpule jõudnud," kommenteeris Saveks Grupi juht Erkki Kibbermann rahulolevalt väärtpaberite keskregistri andmeil eelmisel reedel toimunud tehingut. Mehe sõnul on rahuloluks ka põhjust, kuna nüüd on rohkem võimalusi keskenduda ettevõtte arendamisele ega pea paralleelselt pidama läbirääkimisi firma müügi üle.

Kui suure summa eest Savisaar 65 protsenti selle aasta juulis loodud firmast sai, Kibbermann siiski ütlema ei rutanud. "Nominaalväärtus oli 650 000," sõnas ta vaid, viidates, et just nii palju kuulub nüüd miljonikroonisest omakapitalist Savisaarele. Seega jääb 35 protsenti Kibbermanni enda firmale Dehra Invest.

Ka Radington Investi juht ja majandusministri poeg Erki Savisaar ei tahtnud tehingu summat avalikustada.

"Me püüame teha niimoodi, et Saveksist saaks Eestis tuntud firma. Sellega probleeme vist eriti pole, arvestades suurt meediahuvi," kommenteeris Savisaar edasisi plaane.

Savisaar ütles kasumilootuse kohta, et kuna tegemist on alustava ettevõttega, siis sel aastal kindlasti midagi ei tule, kuid järgmisel aastal võiks ots otsaga kokku tulla.

Mis puutub firma praegusesse juhatusse, siis selle muutmiseks Savisaar põhjust ei näe. "Esialgu pretensioone pole," lisas ta. Kuid investeeringud? "Kõik sõltub äriplaanist, mis on koostamisel. Vaatame, mis tuleb, ja kui on tegemist põhjendatud investeeringutega, siis vaatame edasi," märkis Erki Savisaar.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ei olnud ise jällegi nõus küsimustele vastama ning delegeeris selle ülesande oma pressinõuniku Toomas Raagi vahendusel oma pojale Erki Savisaarele. Pärimisele, miks siis ikkagi pole minister oma firma tegemisi nõus kommenteerima, vastust eile ei tulnud.

Siiamaani on Saveks Grupp tootnud mööblit novembris valmivasse Eesti kõrgeimasse elamusse. Kes on ülejäänud kliendid, pole Kibbermann siiani öelda tahtnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing