Verneri taskuraha hulka ei ole arvestatud kulusid meelelahutusele

Katharina Toomemets 10. november 2006, 00:00

17aastane Tallinna Tehnikagümnaasiumi abiturient Verner Mägi saab vanematelt iga kuu taskuraha vastavalt vajadusele. Enamasti jääb see raha 500 krooni piiresse.

Taskuraha hulka ei ole arvestatud koolitoidule kuluvat raha ega muid kooliga seotud kulusid, näiteks klassiekskursioonid ja muud väljasõidud. Taskuraha saab ta tavaliselt pangaülekandega, sest talle ei meeldi kanda kaasas suuremat summat.

Üpris suure osa tema sissetulekust moodustab transport, sest ta elab Jõelähtme külas ning sõidab iga päev bussiga linna kooli ja tagasi. Transpordi jaoks raha küsib ta vanematelt eraldi, samuti ka meelelahutusele, sest neid ta parema meelega oma taskurahast ei maksaks. Talle meeldib käia teatris ja kinos ning mängida jalgpalli.

Verner ei pea end suureks laristajaks ega ka oluliseks rahakogujaks. "See on vastavalt tujule. Ühel nädalal võin kulutada nagu hull, teinekord jälle väga vähe," selgitab Verner.

Poest süüa ostes jälgib ta hindasid. "Mida odavam, seda tõenäolisem, et ma omale selle ostan. Kui miski mulle ikka väga maitseb, ma hinda ei vaata," ütleb Verner.

Suviti on Verner raha teenimiseks teinud ka tööd.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing