Ratas: ma ei kanna relva

Mariliis Pinn 17. november 2006, 15:36

Täna vastas Tallinna linnapea Jüri Ratas
online intervjuul linnakodanike küsimustele. Allpool mõned üldisemad huvitavad
küsimused-vastused.

Endine linnapea Jüri Mõis rääkis palju valglinnastumisest. Mida praegune linnapea sellest arvab?

Tallinna linnapeana on minu kohus püüda luua Tallinnast selline elukeskkond, et elanikel ja külalistel on siin linnas hea ja turvaline olla. Näiteks oleme viimastel aastatel kiirendanud detailplaneeringute menetlemist. Pean õigeks koostööd Tallinna lähivaldade ja kogu Eestiga. Väikeses Eestis poleks veel suuremale Tallinnale enam ruumi.

Kas hr Jüri Ratas ka endiste linnapeadega suhtleb? Nõu küsimise ja kogemuste vahetamise mõttes?

Suhtlen ikka - tihedalt ja tihti. Tallinnas tegutseb Raeklubi, mille tegevuses osalevad ka endised linnapead. Kohtun nendega aasta jooksul korduvalt. Olen kutsunud endisi linnapeasid linna ritustele. Kahel viimasel päeval olen kohtunud mitme endise linnapeaga ja arutanud Tallinna küsimusi. Olen mõelnud varem ja mõtlen ka praegu, et kõik linnapead on andnud linna arengusse oma panuse ja neilt nõu küsida pole häbiasi. Hindan väga kõrgelt eelkäijate kogemusi ja nägemusi Tallinna arengust.

Kas linnapea sõidab autoga ja kas ta kannab ka relva?

Jah, sõidan ise ja isikliku autoga. Kasutan ökonoomset väikeautot. Linnapea ei kanna relva, kuid kasutab üht teist relva - sõnarelva. Olen alati valmis suhtlema, küsimustele ja meilidele vastama.

Miks Tallinn lubab igale poole uusi hooneid ehitada? Miks ei keelata ära Pirita teele kõrghoonete ehitamist?

Kindlasti ei luba linnavalitsus igale poole uusi hooneid ehitada. Näiteks oleme keeldunud hoonete ehitamisest Harju tänavale ja Ülemiste järve äärde. Uusi hooneid püstitatakse Tallinna vastavalt kehtivale üldplaneeringule, millele peavad vastama ka konkreetsel ehitusalal toimuvat sätestavad detailplaneeringud. Kõrghoonete paremaks planeerimiseks ning nende püstitamisalade fikseerimiseks on töös teemaplaneering "Kõrghoonete paiknemine Tallinnas", mis jõuab vastuvõtmiseni lähikuudel. Pirita tee äärse hoone ning praegu ehitatava maja detailplaneeringud kehtestati peale planeerimisprotsessi käigus toimunud avalikke arutelusid konsensusliku otsusena. Linnavalitsus ei saa juba kehtestatud planeerimisotsuseid meelevaldselt muuta.

Lp. Linnapea, kas see pole pisut küüniline, kui linnapea vastab pea kõikidele ajakirjanduses üles kerkinud skandaalidele kommentaariga stiilis: "Inimesena oleksin ettepaneku vastu, aga poliitikuna ei jää mul mingit võimalust." Kes veel saab midagi ära teha kui mitte linnapea ning miks üldse minna poliitikasse kui mitte põhjusel oma aadete nimel midagi ära teha? Maailmapraktika näitab ju ka, et edukad on pigem linnad, mille juhiks ei ole kellegi marionett, vaid linnakodanik, kes teeb ise otsuseid. Kas poleks aeg vahetada ametit või lausa erakonda?

Tänan! Jõudu ja sära Teie ellu!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2006, 15:54
Otsi:

Ava täpsem otsing