Harju tänava haljasala läheb poole kallimaks

Koit Brinkmann 21. november 2006, 00:00

Tallinna abilinnapea Olga Sõtnik tunnistas, et haljasala rajamine on läinud plaanitust poole kallimaks. "Hind on kõrge, aga arvan, et väärikas koht vanalinnas peab korda saama," ütles ta. Abilinnapea sõnul ei ole tal kordagi tekkinud tunnet, et linn on rahaliselt üle pingutanud.

Haljasala projekti ning tööde tegemiseks on korraldatud kuus riigihanget kogumaksumusega üle 37 miljoni krooni.

Ehitustöid on teinud AS Terrat ning Tallinna Teede AS, elektritöid AS K&H Energia-Konsult.

Kõnnitee taastamine Rüütli ja Niguliste tänava vahel ei olnud küll otseselt haljasala loomise projektis, kuid sisaldas ka tugimüüri ja tänavapoolsete treppide rajamisega seotud töid, mistõttu saab ka selle hanke lisada haljasala taastamise hulka.

Sõtnik lubas, et detsembris avatakse endiste varemete kohal liuväli.

Väljakuulutamiseta läbirääkimistega pakkumismenetluse käigus tuli linnale kaks pakkumist, võitis ASi HK Hall 15,75 miljoni kroonine pakkumine. HK Hall on Jeti Jäähalli omanik.

Seitsmeks aastaks sõlmitud riigihanke leping sisaldab teisaldatava jääväljaku ja ajutiste abiruumide ning valgustuse hankimist, paigaldamist ja demonteerimist, samuti jääväljaku operaatorteenuse osutamist.

HK Halli tegevjuhi Fred Randveri sõnul tuleb Harju tänava äärde 1350 ruutmeetri suurune liuväli, mille alla pannakse külmutusseadmed.

Tallinna kommunaalameti hooldusosakonna juhataja Tarma Sulg ütles, et liuvälja operaator saab lisaks linnalt saadavale rahale küsida ka piletiraha. "Pileti hind tuleb linnaga kooskõlastada. Kell 10-13 saavad kooliõpilased tasuta uisutada," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing