IT-kaupade märksõnaks saab disain

Anti Kuiv 21. november 2006, 00:00

Disaini tähtsustamine on viimase aja märk. Mobiilide, MP3-mängijate ja juhtmevabade kõrvaklappide puhul on see suund selgelt näha. Tulevikus saame ka sülearvuti kaane värvi ja klaviatuuri vahetada, nagu praegu vahetatakse mobiilikorpuseid. Efektne on ümmarguse raamiga monitor - nagu allveelaeva aken -, ekraanisäästjaks sobiks ujuv kala.

Aasta tagasi prognoosisin vedelkristallmonitoride (LCD) võidukäiku. Seda oli lihtne ette näha, kuid hinnalangus oli ootamatult suur. Kineskoopmonitorid pidasid vastu paarkümmend aastat. Tarbijate nõudlus LCD-monitoride järele kasvab ja tootjahind langeb kosmilise kiirusega.

Nelja aasta eest oli 19tolline monitor haruldane ja kallis, nüüd on see laialt levinud ja maksab vähem kui väiksem monitor toona. Lähiajal muutuvad puutetundlikud ekraanid kõikjal kättesaadavaks, puutetundliku ekraaniga sülearvuti on juba praegu populaarne.

Sama areng on toimunud telerite müügis: nelja aasta eest olid kalleimad plasmatelerid väikeauto hinnaga - kuni 180 000 krooni. Praegu maksab 32tolline plasmateler 20 000 krooni. Uue kodu soetajad ostavad LCD- või plasmateleri, vana teler ei sobiks kuidagi välja valitud kardinatega …

IT-messil CeBIT näidati tänavu tehnoloogiaid, mis viie aasta jooksul muudavad täielikult ekraani kasutusmugavust. Kui puutetundlik ekraan tuli kasutusele viis aastat tagasi, siis hääle ja silmade abil ekraanimenüü juhtimine tuleb umbes viie aasta pärast. 2007 tulevad kõvakettaga telerid, saate salvestada kõike, mida ekraanilt näete.

Huvitav on side areng. Kui 1981 kooli läksin, ei saanud ma emaga suhelda enne õhtut. Mu esimeses klassis käiv poeg helistab mulle lõuna paiku, siis enne trenni, uuesti koju jõudes, ning töölt koju sõitma hakates helistan ise. Me suhtleme väga palju ja enamgi, kui meil on mugavad ja kättesaadavad vahendid. Kontoris näen kõiki istumas MSNis (loodetavasti tööasjus). Skype'i kasutan iga päev partnerite ning omanikega suhtlemisel. Internetitelefonide side kvaliteet paraneb lähiajal oluliselt. Kõvasti kasvab kõneliiklus telefonisides, hind alaneb, üsna pea räägime pereringis mobiilidega tasuta. Suunda juhivad Skype, MSN ja VoIP.

Nende kasutamiseks vajalike veebikaamerate, juhtmevabade võrguseadmete ja kõrvaklappide müük kasvab kiirelt. Ja tarbija pole kuigi hinnatundlik, tahetakse nägusat veebikaamerat ja disainitud kõrvaklappe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing