Odavaim kontorikombain oli ka kiireim

Enn Heinsoo 21. november 2006, 00:00

Tehnotrendi kolme tuntud tootja kontorikombainide testi võitis üllatusena Konica Minolta seade, mis oli kolmiku odavaim mudel.

Üldvõimalustelt olid kombainid üsna sarnased, kokkuvõttes said määravaks pisiasjad. Testides saime selgeks, et korralikku eeltööd vajab juba otsustamine, kas valida oma ettevõttele üks seade või mitu erinevat.

Polüfunktsionaalsed kontorikombainid on tüüpilised siiski kontoris, kus ei ole väga selgeid erivajadusi. Kui ettevõtte töös tuleb aga näiteks ette palju skaneerimist, tasub mõelda eraldi n-ö arhiveerimisseadmele.

Enne kontorikombaini valimist tuleb ettevõtte vajadusi uurida väga põhjalikult. Enamik kombaine on tublid tööloomad, kuid hiljem võib mõni kahe silma vahele jäänud pisiasi nagu kahepoolse trükivõimaluse puudumine parajat peavalu tekitada.

Testi tehes kujutlesime end ühe väikeettevõtte töötajateks ning püüdsime arvestada nende vajadustega (vt kõrvalolevat tabelit). Printisime eri sorti dokumente ning skaneerisime ja paljundasime. Oma n-ö virtuaalse firma vajadustele mõeldes trükkisime ka hea kvaliteediga fotosid ning printisime välja klientidele saadetavaid ümbrikke.

Värvide kvaliteedi kontrollimiseks kasutasime testlehte, kus olid kõik printeri värvid - ingliskeelsete nimetustega cyan, magenta, yellow ja black - intensiivsusega nullist sajani. Lisaks oli testlehel keerulisi mustreid ning eri suuruse ja fondiga tekste, mis näitasid masinate toimetulekut eri tüüpi trükkidega.

Kombainid reastasime töökiiruse järgi.

Tehnotrend testis, kui kiiresti kontorikombainid reaalselt töö tehtud saavad. Selleks mõõtsime iga toimingu ajakulu. Nagu tabelist näha, ei olnud töökiiruses väga suuri erinevusi, võitjana eristus Konica Minolta. Mõõtsime ka seadme lahtipakkimise aega, kuid hindamisel seda arvesse ei võtnud, sest see sõltub liiga palju konkreetsest inimesest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing