22. november 2006 kell 7:53

Saaremaa kinnisvaraturul nõutakse vanu talukomplekse

Saaremaa kinnisvaraturul on suurim nõudlus eramajade, ridaelamubokside ning linnalähedaste kruntide järele.

Eriti hinnatud on vanemad talumajad Kuressaare lähiümbruses. Nii müüakse põhiliselt renoveerimata talukomplekse, mille hinnad jäävad vahemikku 700 000 – 900 000 krooni, kirjutas Tarbija 24.

Selliste talude põhilisteks ostjateks on siiski kohalikud inimesed, kes soovivad linnakärast eemalduda. Keskmises seisukorras olevate juba üle mitme miljoni maksvate talukomplekside põhiline ostjaskond on pärit mandrilt või välismaalt ning siis soovitakse leida Saaremaal endale puhkuse veetmiseks mõnus suvekodu. Parimad piirkonnad maa müügis on mereäärsed, veidi odavamalt müüakse ja ostetakse sisemaal paiknevaid maatükke.

Maade hinnad sõltuvad nii juurdepääsust, elektri olemasolust, ehitusõigustest kui ka kehtestatud detailplaneeringust. Sisemaale maad ostvatel inimestel on huvi peamiselt suuremate kinnistute ja maatükkide järele, et hakata tegelema põllumajanduse, loomakasvatuse ja arendusprojektidega.

Puhkekülade ja elamurajoonide rajamine on Saaremaal alles algusjärgus. Enamasti arendatakse ja müüakse üksikuid mereäärseid suvilaid ja kinnistuid.

Hetkel kuum