Rakvere kasarmuhoone pannakse 640 000 krooniga enampakkumisele

27. november 2006, 13:04

Rakvere Linnavalitsus kuulutab lähiajal
välja avaliku kirjaliku enampakkumise 2/3 mõttelise osa võõrandamiseks
kinnistust Nortsu tee 4, millel asub 3-korruseline silikaltsiitplokkidest
majakarp - endine nõukogude sõjaväe kasarmuhoone, teatas Rakvere
linnavalitsus.

Toetudes OÜ Kinnisvaraekspert Viru ekspertarvamusele määras linnavalitsus 2/3 Nortsu tee 4 kinnistu alghinnaks 640 000 krooni. Kinnistu suurus on 9600 m².

Vastavalt enampakkumise tingimustele kohustuks ostja rahastama 2/3 ulatuses elamu renoveerimistööde projekteerimist, tehnosüsteemide rajamist ning kõiki võimalikke ehitus- ja renoveerimistöid ning renoveerima 2/3 osa majakarbist elamuks hiljemalt 31. detsembriks 2007.

Rakvere linn omakorda renoveerib enda omandisse jääva mõttelise osa ehitisest munitsipaal-üürielamuks. Tööde orienteeruv kogumaksumus on 8,27 miljonit krooni.

Ehitustööde tähtaja ületamisel on Rakvere Linnavalitsusel õigus nõuda alghinnaga võrdset leppetrahvi - 640 tuhat krooni. Samas on ostjal õigus mõjuvatel põhjustel võimalik enne tähtaja saabumist taotleda tähtaja pikendamist. Ostja võib ka omakorda müügiobjekti võõrandada, kuid ta peab siis teavitama uut omanikku kõigist Rakvere Linnavalitsuse korralduses ja enampakkumise teadaandes esitatud tingimustest.

Riigihanke projekteerija ja ehitaja leidmiseks korraldab linnavalitsus ning pakkumismenetluses on õigus osaleda ka ostja esindajal, kuid samamoodi võib Rakvere linnavalitsus volitada ostjat riigihanke toiminguid läbi viima, kui niimoodi kokku lepitakse.

Pärast kasutusloa saamist renoveeritud ehitisele jagatakse see korteriomanditeks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. November 2006, 13:02
Otsi:

Ava täpsem otsing