29. november 2006 kell 5:36

Eesti kalleim müügis olev villa maksab 29,5 miljonit krooni

Eesti kalleima müügis oleva eramu tiitlit kannab praegu Tallinnas Nõmmel paiknev villa, mille eest omanik küsib 29,5 miljonit krooni.

Maaklerite hinnangul läheb ülikalli hinnaklassiga eramute müük Eestis siiski visalt ja hoonest endast olulisemaks osutub selliste majade puhul nende asukoht, kirjutas Tarbija 24.

2006. aasta olulisemaks märksõnaks Eesti kinnisvaraturul on eramute ja eramukruntide ülikiire hinnatõus, mis küündib kohati isegi üle saja protsendi. Seejuures on tavaostjatele mõeldud uute eramute müügihinnad kerkinud hinnatasemele 3-4 miljoni krooni, mille puhul müük ei lähe enam väga kiirelt – keskmise ostja laenuvõimele tuleb piir ette.

Eksklusiivsete ja ülikõrge hinnaga eramute osas samasugused turureeglid ei kehti ning seetõttu on antud turusegmendi hinnatõusu statistikat pea võimatu koostada.

Tuleb ka mainida, et paljud eksklusiivsete eramute müügi- ja üüripakkumised ei jõua kunagi avalikesse andmebaasidesse, sest nende eramute omanikud hindavad privaatsust.

Avalike andmebaaside järgi asub Eesti kalleim müügis olev eramu Tallinnas Nõmmel Trummi elurajoonis. Omanik küsib 506-ruutmeetrise nägusa villa ja 1600-ruutmeetrise iluaiaga krundi eest kokku 29,5 miljonit krooni, mis teeb sellest majast konkurentsitu hinnaliidri.

Teisele kohale asetub Tallinnas Pirital Kirilase tänaval müüdav 700-ruutmeetrine 1300-ruutmeetrise krundiga eramu, mis on müügis 21 miljoni krooniga. Kloostrimetsa roheluses asuvasse modernseks villaks tituleeritud hoonesse mahuvad lisaks kõigele muule ära ka suur bassein, talveaed ja garaaž kolmele autole.

Kolmandale kohale jääb pingereas 17,5 miljonit krooni maksev Harku vallas Ilmandu külas asuv 760-ruutmeetrine maja, mille juurde kuulub 2800 ruutmeetri suurune krunt.

Villa juurest aiast ei puudu muu hulgas ka purskkaev ja maja katusele on merevaate nautimiseks püstitatud tornike. Hinnaklassis 10–16 miljonit krooni eramut otsivale kundele muutub aga valik juba päris suureks, sest Tallinnas ja Harjumaal tekib võimalus valida kümmekonna erineva pakkumise vahel.

Ülikõrge hinnaga eramute pakkumisi tuleb aga aeg-ajalt ette mujalgi. Näiteks suvituslinnas Pärnus on müügis rannarajoonis asuv 12 miljoni kroonine villa, mida omanik, tõsi küll, müüb hotellina. Tartu kalleimad pakkumised jäävad praegu 5,7 miljoni krooni piiresse, kuid Tartu maaklerite sõnul on selline hinnatase põhjustatud lihtsalt eksklusiivsemate pakkumiste puudumisest.

Luksusliku eramu potentsiaalseid ostjaid ei ole Eestis palju, mistõttu võivad müügiperioodid kujuneda päris pikaks. Enamasti on ostjateks jõukad inimesed, kellel ei ole aega ega tahtmist ise majaehitamise organiseerimisega tegeleda.

Hetkel kuum