'Lepatriinude jõuludest' saab nukulavastus

Mari Hiiemäe 01. detsember 2006, 00:00

Eesti Nukuteatris käib praegu tihe prooviperiood, sest peatselt valmib seal menuka animafilmi "Lepatriinude jõulud" lavaversioon.

Lavastuses näeb nii näitlejaid kui ka nukke, kaasa löövad peaaegu kõik Nukuteatri näitlejad.

"Üldjoontes on etendus filmi sarnane," ütleb lavastaja Janno Põldma, kes on koos Heiki Ernitsaga loonud ka animafilmi, mille järgi etendust tehakse.

Mõningaid muudatusi siiski on tehtud, kuna animafilmi ja teatritüki spetsiifika on erinev.

"Juurde on kirjutatud paar uut rolli ning mõned, kes filmis ei rääkinud, saavad nüüd selle võimaluse," selgitab Põldma. "Vähemalt üks väiksem roll tuleb arvatavasti paraja üllatusena", avab ta, kuid milline just, jätab esialgu saladuseks.

Meeskond on sama mis filmigi puhul, ehk siis lavastaja- ning kunstnikutöö on Janno Põldma ning Heiki Ernitsa kanda ning muusikalise kujunduse eest hoolitseb helilooja Sven Grünberg. Lavapildi kujundamisel on kunstnik Heiki Ernits järginud suure ja väikese printsiipi.

Dekoratsiooni ei ole ülemäära palju, kuid peamised tegevuspaigad, nagu mets ja inimese kodu, on laval olemas just nagu filmiski.

"Tahaksime loota, et etenduse atmosfäär on üsna sarnane filmi omaga," ütleb Põldma ning lisab, et võib-olla kujuneb etendus isegi filmist natukene naljakamaks. Lepatriinulaste Mia ja Tomi maailm avaneb teatris sama helge ning armsana kui filmiski.

Eksikombel suurde linna sattununa peavad Mia ja Tom leidma tee tagasi koju. Jõulusaginas kohtuvad nad kõiksugu putukatega, kes on neid nõus küll lõbustama ning neile ka teed juhatama, kuid kes tõelisest valgest lumest ei tea midagi.

Kuna loo tegevus toimub jõulueelsel ajal ning on otseselt jõuludega seotud, siis sobib teatritükk hästi jõuluetenduseks.

Lepatriinude jõulude lavaletoomise initsiatiiv tuli Põldma sõnul Nukuteatrilt ning et tegemist oli süþeega, mis sobis teatrilavale kohandamiseks, siis olid filmiloojad nõus ka teatris kätt proovima.

Etendust mängitakse kahe koosseisuga. Timi osas on kas Taavi Tõnisson või Venno Loosaar, Mia rollis Laura Nõlvak või Lee Trei.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing