Pärnu saab 4000 uut elukohta

11. detsember 2006, 14:23

Pärnu linnavalitsus võttis täna vastu 250
hektari suuruse Loode-Pärnu tööstusala detailplaneeringu, milles kavandatakse
3000-4000 uut elukohta.

Abilinnapea Mart Alliku sõnul on sõna "tööstusala" natuke eksitav, sest planeering näeb ette võimaluse 110 väikeelamu ja 60 korruselamu ehitamiseks, kirjutas Pärnu Postimees. Planeeringuala piirneb Tallinna maantee, Lubja, Rõugu, Uus-Sauga ja Laeva tänavate, Sauga jõe ja linna piiriga. Elamuehituseks planeeritakse kolm piirkonda Kilgi, Lubja ja Lille tänavate ning ala läbiva oja vahel, Rõugu ja Uus-Sauga tänava, uue magistraaltee ja oja vahel ning Uus-Sauga tänava ääres.

Küsimusele, kas 3000-4000 elukohale ka ostjaid jätkub, vastas Alliku, et praegu ostavad inimesed elamispindu linna ümber. Samuti on linnal vaja perspektiivseid elamuehitusalasid. "Linnal peab olema reserv," lausus ta.

Lisaks elamupiirkondadele on planeeringualal ärimaa krundid, mis jäävad Kilgi ja Rõugu tänavate äärde ning Uus-Sauga ja uue magistraaltee ristumise piirkonda. Atraktiivses kohas oleva ärimaa vastu on juba huvi tuntud, sest paari aasta pärast ehitatakse Pärnu ümbersõidutee esimese osana välja Tallinna ja Haapsalu maantee ühendus.

"Praegu tegeleme süsteemide väljamõtlemisega, kuidas piirkonda arendada," rääkis Alliku. "Maa on meie, Via Baltica esimese lõigu ehitamine selge. Kui planeering kehtestatakse, on selge, kas piirkonda arendatakse läbi linna kinnisvara aktsiaseltsi või läbi majandusosakonna."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. December 2006, 14:23
Otsi:

Ava täpsem otsing