Euroopa Liit toetab 142 miljoni krooniga Eesti haldussüsteemi

20. detsember 2006, 13:22

Möödunud reedel sõlmiti viimased lepingud
Euroopa Liidu üleminekutoetuse (Transition Facility) 2004. aasta programmi
raames, millega eraldatakse 142 miljonit krooni Eesti halduse Euroopa Liidu
nõuetega vastavusse viimiseks.

Lepingutega kaeti 92 protsenti kogu ette nähtud vahenditest. 2005. ja 2006. aastatel on EL üleminekutoetuse programmi raames eraldatud abi vastavalt 87 ja 58 miljonit krooni, teatas rahandusministeerium.

EL üleminekutoetuse 2004. aasta programmi raames toetatakse muuhulgas tarbijakaitseameti haldussuutlikkuse tõstmist: luuakse tarbijakaitse komitee ja korraldatakse tarbijate teavitusprogramm. Samuti viiakse läbi mitmeid koolitusi riigihangete alal. Lisaks sellele tõstetakse Eesti politsei haldussuutlikkust võitluses narkokuritegevusega, töötatakse välja elektrooniline nakkushaiguste infosüsteem ning toetatakse kodakondsuseta isikute lõimumist Eesti ühiskonda.

Projektide rakendamine jätkub 2007. aasta lõpuni. Euroopa Liidu üleminekutoetus on enamasti Eesti riigisektorile suunatud abimeede, mille kaudu jätkatakse Phare programmist toetust saanud valdkondade rahastamist pärast Euroopa Liidu liikmeks astumist. Üleminekutoetust on võimalik taotleda nii institutsionaalseks ülesehituseks kui ka sellega seotud investeeringuteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. December 2006, 13:22
Otsi:

Ava täpsem otsing