Andrus Ansip: Pravo i Pravda läks üle piiri

21. detsember 2006, 16:29

Peaminister märkis venekeelse Kesknädala
Pravo i Pravda artikli kohta, et selles on selgelt üle piiri mindud.

Siiski ei anna Ansipi sõnul see artikkel seda mõõtu välja, et leht kohtusse kaevata. "Kui keegi on käpakil maas ja haugub, ei pea meie samaga vastama. Tegu on provokatiivset eesmärki kandva artikliga," märkis peaminister.

Ansipi sõnul ei saa aktsepteerida kõiki meetodeid, mida võidakse valimiskampaania jooksul kasutada: "Eesti olukorda näidatakse välismaailmale moonutatuna," nentis ta.

Keskerakond on praeguseks eitanud oma seoseid lehega Pravo i Pravda. Keskerakond andis tänavu 17. juunil ajalehe Pravo i Pravda kaubamärgi kasutamise õiguse Jüri Vilmsi Sihtkapitalile, kuid ei lubanud kasutada Keskerakonna logo ega nimetada lehte ka erakonna väljaandeks. Seda 21. detsembri väljaandes aga just tehti, teatas erakonna infojuht Toomas Raag täna.

Ansip ütles, et sellised aktsioonid muudavad tulevad valimised ühe erakonna ehk siis Keskerakonna keskseks. "Ma ei pea Eestis elavaid venelasi rumalateks. Arvan, et meie venelased saavad aru, mis on tõde ja mis vale. Taolisel propagandal pole erilist mõju inimestele," rääkis Ansip. "Arvan, et Keskerakonnal jääb valijaid vähemaks."

Detsembrikuu venekeelne Kesknädal on Priit Stirlitsa artikli illustratsiooniks pannud natsisõduri kõrvuti Andrus Ansipi ja Mart Laariga.
Venekeelne Kesknädal kirjutab, et Eestis on avaldumas uus tendents: paremjõud koonduvad ühiste loosungite ja ideede alla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2006, 16:53
Otsi:

Ava täpsem otsing