14. veebruar 2007 kell 14:07

Reformierakond saab Pärnus volikogu esimehe ja kaks abilinnapea kohta

Täna kell 16 allkirjastatava koalitsioonilepingu järgi saab Reformierakond Pärnu linnavolikogu esimehe ja kaks abilinnapea kohta.

Endiselt jääb üks abilinnapea koht Rahvaliidule, Keskerakonnale aga jääb kaks abilinnapea kohta, sest senisest linnavalitsuse liikmest saab abilinnapea, kirjutab Pärnu Postimees.

Plaanide kohaselt kinnitatakse linnavalitsuse uus koosseis 20. veebruari linnavolikogu istungil.

Linnapea Mart Viisitamm ütles uut koalitsioonilepingut kommenteerides, et paljus on tegemist lepingu värskendamisega, sest aasta ja neli kuud tagasi allkirjastatud lepingu osa punkte on täidetud.

Aga lisatud on uusi punkte, kokku on koalitsioonilepingus 68 punkti.

«Meile on oluline, et leping fikseerib tasuta koolitoidu põhikooli ulatuses, mida Keskerakonnal eelmise koalitsioonipartneriga sisse panna ei õnnestunud,» ütles Viisitamm.

Koostöös riigiga kujundatakse Pärnu haiglast Lääne-Eesti eriarsti- ja õendusabi keskus, Pärnusse ehitatakse tehiskattega liuväli ja rahvaküsitluse tulemustest tulenevalt suurendatakse Pärnu südalinnas jalakäijate ala.

2005. aasta sügisel moodustatud võimuliitu kuulusid Pärnus seni Keskerakond, Isamaa ja Res Publica Liit ja Rahvaliit. Eile võimuliidust välja astunud Keskerakond põhjendas sammu sellega, et erimeelsused IRLiga on muutnud edasise koostöö võimatuks.

Hetkel kuum