Agnes Ojala • 21. veebruar 2007 kell 15:54

Viacom eelistas YouTube'i asemel Skype'i meeste loodud Joosti

Maailma üks suurimaid meediafirmasid Viacom sõlmis teisipäeval lepingu kahe veebi suurima mässajaga, et tasuta internetipõhise teenuse Joost kaudu levitada sarju "Laguna Beach" ja "Road Rules".

Viacomi pöördumine Joosti poole vähem kui kolm nädalat pärast läbirääkimisi YouTube'iga näitab, et vaidlus YouTube'i omaniku Google'i ja Viacomi vahel on tõsine ja võib jõuda isegi kohtusse, kirjutas MercuryNews.com.

Viacomi juht Philippe Dauman ütles, et YouTube jätkab loata Viacomi filmide ja telesaadete edastamist, ning hoiatas, et kavatseb oma materjali kaitsmiseks kasutada kõiki võimalikke vahendeid.

Daumanile ei meeldi YouTube'i suhtumine ja seetõttu eelistab ta Joosti loojaid Niklas Zennströmi ja Janus Friisi, kelle teenus pakub Daumani sõnul klientidele suurepäraseid kogemusi.

Joost on tavalise televisiooniga sarnane internetis kasutatav programm, kuid saateid saab peatada, tagasi ja edasi keerata. Sarnaselt YouTube'ile sisaldab Joost online-võimalusi, kus fännid saavad oma lemmiksaadete kohta luua kogukondi ja üksteisega võrgus ka suhelda.

Praegu on Joostis saada vaid valik videoklippe, kuid lisateenuseid plaanitakse laiemale üldsusele avada umbes nelja kuu pärast. Teenuse kasutamiseks on vaja alla laadida videovaatamise programm. Lihtsa kasutajaliidesega saavad kliendid liikuda erinevatel kanalitel või videokogudes.

Erinevalt tavalistest analoogsest võrgustikest, milles kasutajad saavad koopiaid (sageli varastatud) alla laadida, ei luba Joost kasutajatel vaadatud materjalist koopiaid salvestada. Videod on krüpteeritud ning seega ei saa keegi ilma spetsiaalse tarkvarata telekanaleid või filme vaadata.

Daumani ja Joosti tegijate vaheline koostöö on üllatav, kuna varem on Zennström ja Friis traditsioonilist videoturgu pigem ärritanud, luues programmi Kazaa, mille kaudu inimesed said vahetada piraatfaile.

Zennström ja Friis on peamiselt tuntud Skype'i loojatena. Zennström töötab praegu Skype'i tegevjuhina, Friis on firma innovatsiooni asepresident.

Hetkel kuum