22. veebruar 2007 kell 14:48

Läti korrakaitsjad murdsid sisse Ventspils Nafta kontorisse

Ventspils Nafta nõukogu esimehe Mamerts Vaivadsi vahistamine võib olla seotud Ventspilsi ametnike juurdlusega, arvas Ventspilsi ettevõtja ja Ventbunkers osanik Olafs Berkis.

Mamerts Vaivads vahistati kolmapäeva öösel Riias Vincentsi restoranis. Vaivadsi vahistasid Läti korruptsioonivastase võitluse ja ennetustöö büroo KNAB ametnikud, vahendas BBN.

Berkis usub, et vahistamine toimus seetõttu, et oli kogutud piisavalt tõendeid Vaivadsi vastu. Berkise sõnul Ventspils Nafta juhtide arreteerimine ei ole hea enne ning tõenäoliselt muutuvad ettevõtte koostööpartneid ettevaatlikuks.

Võimude esindajad tahtsid läbi otsida ka Vaivadsi kabineti Ventspils Nafta hoones, kuid nad ei saanud seda teha, sest sel hetkel ei olnud majas ühtegi töötajat.

Ametnikud läksid seejärel ettevõtte sekretäri koju ning käskisid tal kaasa tulla, et nad saaksid kontori läbi otsida.

Naine vastas ametnikele, et ta ei saa seda teha ilma Ventspils Nafta esindaja nõusolekuta ning keeldus avamast ust.

Õiguskaitseametnikud ähvardasid seejärel naise ukse maha lüüa. Kui sekretäri mees koju jõudis, lahkusid ametnikud kiiresti.

Võimude esindajad sisenesid siiski Ventspils Nafta hoonesse, lüües maha kontori ukse. Ventspils Nafta advokaadid kaaluvad praegu, kas kaevata õiguskaitseametnikud kohtusse, sest ametnikud tungisid sisse ruumidesse, mis ei olnud seotud juurdlusega.

"Milline kangelaslikkus! Ümber piirata ümber tühi büroohoone ja murda sinna sisse," kommenteeris juhtunut Ventspilsi Nafta esindaja.

Jaanuaris vahistati Ventspils Ekspedicija Logistika raamatupidaja Gita Grasmane, keda peetakse Lembergsi usaldusisikuks rahaasjades. Varem on uuritud ka Ventspilsi linnapea Aivars Lembergsi äripartnereid, muuhulgas miljonäre Ansis Sormulisist and Laimonis Junkersit.

Hetkel kuum