22. veebruar 2007 kell 10:02

Ventspils Nafta nõukogu esimees vahistati

Ventspils Nafta nõukogu esimees Mamerts Vaivads vahistati kolmapäeva öösel Riias Vincentsi restoranis.

Vaivadsi vahistasid korruptsiooni vastu võitlemise agentuuri töötajad. Vahistamine võib olla seotud nn Ventspilsi juhtumiga, vahendas BBN.

Endine Läti president Guntis Ulmanis, kes vahistamise ajal restoranis, oli üllatunud, et Vaivadsi arreteerimine nii avalikult läbi viidi. Ulmanise sõnul tulid restorani kolm meest, kes palusid Vaivadsil nendega kaasa tulla.

Mamerts Vaivads on ettevõtte Latvijas naftas tranzits president ja aktsiaseltsi Latvijas kugnieciba nõukogu liige, lisaks töötab ta Ventspilsi arenguagentuuris. Vaivadsile kuulub Kalnmuižasi farm ja ta on ka ettevõtte SIA "Puses direktori asetäitja. Tema varade väärtus on umbes 3-5 miljonit latti.

Mitmed ametnikud on arreteeritud kahtlustatuna ebaseaduslikes tegevustes, kirjutavad Läti uudisteagentuurid. Näiteks Ventspils Nafta advokaati Gints Laivinš-Laivenieksi kahtlustataks rahapesus.

Ventspils ekspedicija logistika KS raamatupidaja Gita Grasmane arreteeriti samuti kahtlustatuna rahapesus.Arreteeritud isikud on seotud Ventspils Nafta ja ettevõtte tütarfirmadega.

Hetkel kuum