8. märts 2007 kell 11:48

Peeter Rebane rajab Riiga kobarkino

Rahvusvaheline firma Baltic Multiplex Ventures, mille üheks osanikuks on meelelahutuskontsern BDG, avab 2008. aasta novembris Riias Alfa keskuses Läti esimese Cinamoni kobarkino.

Ettevõte investeerib 4000 ruutmeetri suuruse kaheksa saaliga kinokompleksi rajamisse 67,3 miljonit krooni, teatas ettevõte.

Baltic Multiplex Venturesi nõukogu esimehe Peeter Rebase sõnul on Riia kino avamine oluline samm ettevõtte arengus ja lähiaastate eesmärkide täitmisel. "Tahame saada Baltimaade suurimaks kobarkinoketiks ning kahekordistada 2009. aasta lõpuks tänast kinopubliku arvu," kommenteeris Rebane ettevõtte laienemisplaane.

Leedus toob sealsest kinoturust 34% hõlmav Cinamon aastaga kinodesse juba üle miljoni inimese. Cinamoni kinokeskuste eripäraks ja eeliseks on mitmekülgse meelelahutuse pakkumine. "Meie eesmärgiks on tuua kinopublikuni midagi enamat kui lihtsalt filmid. See tähendab vaatajasõbralikku kinokeskkonda ja teenindust, kus tipptasemel pildi- ja digitaalse helikvaliteedi nautimise kõrval saab kinokülastaja istuda mõnusas kohvikus, tähistada sünnipäevi, mängida, kasutada Internetti või niisama sõprade ja perega aega veeta," selgitas Rebane.

Cinamoni programmis leiavad koha nii populaarsed Hollywoodi linateosed, väärtfilmid kui ka Baltimaade oma filmitoodang. Täna on Baltic Multiplex Venturesil kaks edukalt käivitunud kobarkino Leedus Kaunases ja Klaipedas.

Hetkel on Baltic Multiplex Venturesil Baltimaades töös viis uut Cinamoni kinoprojekti, millest kaks on seotud Eestiga. Tartus Emajõe ärikeskuses aasta pärast avatava Eesti esimese Cinamoni ehitus täna juba käib. Tallinna Cinamoni kinokompleks tuleb uude Sakala kultuurikeskusesse, mis valmib 2009. aastal.

Cinamoni kinode sisekujunduse autor on tuntud Suurbritannia disainer John Gregg, kes on loonud interjöörilahendused Tallinna ja Riia populaarsele lounge'ile Kaheksa. Gregg on teinud sisekujundustöid Jaapanis, Venezuelas, Hispaanias, Araabia Ühendemiraatides ja Suurbritannias.

Hetkel kuum