Agnes Ojala • 13. märts 2007 kell 7:43

Sel nädalal valimistulemusi ei kinnitata

Vabariigi valimiskomisjon ei saa lõplikult valimistulemusi sel nädalal kinnitada, sest tagasilükatud kaebustele on veel võimalik esitada apellatsioone.

Valimiskomisjon registreerib valitud Riigikogu liikmed oma otsusega siis, kui valimiste keskkomisjonile ja riigikohtule kaebuste esitamise tähtaeg on möödunud või kui esitatud kaebuste kohta on tehtud lõplikud otsused, vahendas vabariigi valimiskomisjoni sekretariaadi teadet Virumaa Teataja.

Praegu on veel aega edasikaebamiseks Võrumaa Lasva valla eelvalimiste vaatlejal Ain Lõivul, kelle kaebus valimiskasti juures seisnud valimiskomisjoni asendusliikme kohta jäeti rahuldamata.

Valimiskomisjoni sekretariaadi juhataja Mihkel Pilving ütles, et Ain Lõiv saab vastavalt seadusele kolme päeva jooksul kaevata valimiste keskkomisjoni otsuse edasi riigikohtusse. Kolm päeva hakkab jooksma alates teisipäevast ja sel nädalal ei saa veel Riigikogu valimiste tulemusi välja kuulutada.

Reedel jättis vabariigi valimiskomisjon rahuldamata konstitutsioonierakonna esitatud kaebuse, milles vaidlustati hääletamistulemus ning taotleti kehtetuks tunnistatud valimissedelite ülelugemist. Valimiskomisjoni hinnangul olid kaebus üldsõnaline, samuti ei olnud esitatud konkreetseid fakte, millistes valimisjaoskondades või maakonna valimiskomisjonides väidetavad seaduserikkumised aset leidsid.

Ka Konstitutsioonierakonnal on veel võimalus valimiste keskkomisjoni otsus riigikohtusse edasi kaevata.

Hetkel kuum