Vanade arvutite uus ring

Sten-Aleks Pihlak 02. aprill 2007, 00:00

"See on heategevusprojekt, mille eesmärk on toetada just erivajadustega õppureid, et anda ka neile ligipääs tänapäeva võimalustele," rääkis Microsoft Eesti juht Rain Laane, kelle sõnul on arvuti hädavajalik just liikumispuudega lastele.

Microsoft Eesti toetab ettevõtmist tarkvaraga, IT Kolledži tudengid koos Microsoft Eesti töötajatega teevad arvutid korda ning DHL tagab arvutite jõudmise annetajatelt abivajajateni.

IT Kolledži Robootikaklubi juhendaja Margus Ernitsa sõnul on tudengite seas arvuti kordategemise vastu suur huvi. "Eriti populaarne on see tüdrukute seas, sest nii saavad esmakursuslased parandada oma teadmisi arvutite ehituse vallas," ütles ta.

Esimene laar arvuteid jõudis kohale möödunud nädala lõpus ning nende parandamise kallale asuti laupäeval. Paraku ei saa kõikidest arvutitest töölooma. "Tihti on nii, et mitme arvuti peale tuleb kokku ainult üks terve ja korralik masin," tõdes Ernits.

Laste leidmisel ja meedia toe osas abi pakkunud UNICEF Eesti president Elle Kull on seisukohal, et pigem vähem arvuteid ja tervemad. "Tihtipeale annetatakse päris krüsasid ja korduvalt on juhtunud, et lapsele tuuakse arvuti, mis kohe katki läheb."

Enne poolteist kuud arvutid abivajajateni ei jõua. "Kuna me monitore DHLi ladudest enda juurde tuua ei lase, siis võtame projekti lõpus lihtsalt ühe nädalavahetuse, kus me need kõik korraga üle kontrollime," selgitas Ernits.

Praeguseks on kogutud üle 200 arvuti ja monitori. Ernits usub, et see projekt on aktuaalne veel paar aastat, enne kui arvutid tavaliseks saavad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing