Kaido Saar • 17. aprill 2007 kell 22:00

Krediidiliin annab kiiresti lisaraha

Paljudele ettevõtjatele on tuttav olukord, kui müüdud kauba eest on kohe-kohe raha laekumas, kuid hetkel jääb jooksvate kulutuste katmiseks veidi puudu. Kuna küsimus on vaid mõnes päevas ja summa väike, siis pole ka mõistlik minna pangast eraldi laenu võtma. Kuniks pank laenutaotlust menetleb, võib vajadus selle saamise järele juba raugenud olla, samuti lisanduvad kopsakad teenustasud.

Sellise olukorra vältimiseks saavad ettevõtted omada arvelduskrediidi sarnast laenu, mis lubab juriidilisest isikust kliendil saada igal ajal laenu krediidilimiidi ulatuses.

BIG on selline toode olemas Krediidiliini nime all. Krediidiliin on arvelduskrediidi tüüpi laen ja on seega vaba tagasimaksega. Kuumaksena kindlaksmääratud ajal tuleb tasuda intressi ja kohustistasu, laenu põhiosa aga tagastatakse vastavalt kliendi võimalustele.

Laenu põhiosa võib ka täies ulatuses tagastada alles lepingu lõppemise tähtajal. Kui lepingu perioodi lõpuks ei õnnestu limiiti täies ulatuses taastada, võimaldab pank tavaliselt perioodi pikendada.

Laenu kasutamise otstarve ei ole piiratud, laenu võib kasutada nii ootamatute väljaminekute katmiseks kui ka ettevõtte tegevuse laiendamiseks. Limiiti saab kasutada kohe täies ulatuses või võtta välja osade kaupa. Krediidilimiidi taastamine on võimalik kliendi jaoks igal sobivaimal hetkel.

Krediidiliini summad algavad 50 000 kroonist ja limiidi suuruse määramisel lähtutakse tagatise väärtusest. Põhitagatisena aktsepteeritakse kinnisvara.

Krediidiliini puhul teeb BIG otsuse laenu saamiseks 24 tunni jooksul.

Hetkel kuum