26. aprill 2007 kell 11:32

Arco Vara ja EBS koolitavad kinnisvaraässasid

Eile kirjutasid Estonian Business School (EBS) ja Arco Vara alla kokkuleppele, mille eesmärgiks on välja töötada ja käivitada EBSi ettevõtluse ja ärijuhtimise bakalaureuse õppekava raames kinnisvaramaakleri kutse omandamist võimaldav õpe.

EBSi ettevõtluse ja ärijuhtimise õppekava uue spetsialiseerumissuuna raames asuvad päevaõppe tudengeid koolitama Arco Vara spetsialistid, teatas ülikool. Erinevalt tavapärasest põhimõttest, et spetsialiseerumine toimub õpingute lõpus, saavad kinnisvara suunale õppima asuvad tudengid erialased oskused juba peale esimest õpinguaastat, millele järgneb praktika Arco Varas.

Spetsialiseerumisprogrammi eduka läbimise järel väljastatakse kinnisvaramaakleri tunnistus. Järgmised 2 aastat kestavad õpingud ettevõtluse ja ärijuhtimise põhiõppekava järgi, mille lõpetamisel omistatakse tudengitele sotsiaalteaduse bakalaureusekraad.

AS Arco Vara Kinnisvarabüroo juhatuse esimehe Kaido Kanguri sõnul on Arco Vara üheks strateegiliseks eesmärgiks parimal tasemel valdkonnapõhiste teadmistega järelkasvu loomine. „Meil on väga hea meel, et leidsime EBSiga sedavõrd hästitoimiva koostöölahenduse. Usun, et uus õppesuund toob mitmeid huvilisi, kuna täna kohtab turul palju ebakompetentsust, kes tänu heale õnnele ja konjunktuurile võivad lühiajaliselt ka edu saavutada. Kuid pikas perspektiivis on hädasti vaja professionaalse ettevalmistusega kinnisvaraspetsialiste,” ütles Kangur.

Hetkel kuum