Eksootika raputab rutiinist

Marko Liibak 02. mai 2007, 00:00

ASi Eesti Ehitus tütarfirma AS Aspi personalijuht Eevi Leidsaar on käinud koolitusreisidel mitmel aastal ning mitmetes riikides. Nii on ta erinevatel aastatel osalenud koolitusreisidel Tais, Itaalias ning Eestile pisut lähemal Brüsselis.

Neli aastat tagasi Tais toimunud meeskonna juhtimise koolitust meenutab Leidsaar praegugi veel ülivõrdes.

"Kõik oli väga hästi ja südamest korraldatud. Koolitusprogramm oli tihe ja asjalik ning võttis ikka päris läbi," räägib Leidsaar. "Ei olnud nii, et soojal maal võetakse koolitus kergelt ja ludinal läbi. Kursuste lõppedes tuli sooritada erinevad kontrollkatsed, nende hulgas ellujäämiskursus."

12 päeva kestnud koolitusreisist moodustas koolitusprogramm 20 tundi, mis jagunes loenguteks, rühmatööks ja iseseisvaks tööks. Leidsaare sõnul on välismaale koolitusele minekul üks peamine põhjuse see, et pääseda rutiinist välja.

"Eestis koolitusel osaledes võib näiteks segada seegi, et õhtul lähed ikkagi kontorist läbi ning ajad veel hiliste tundideni tööasju," selgitab Leidsaar. "Samuti võib koolitusele keskendumist häirida, et keegi helistab või saab muul moel kätte. Välismaal on mobiili väljalülitamine aga üsna tavaline."

Lisaks mõjub koolitusreis Leidsaare kinnitusel hea motivatsioonina. Selleks pakub firma teist aastat tublimatele töötajatele preemiaks koolitusreise. "Divisjonijuhid valivad aasta lõpuks välja oma alluvatest tulemuslikumad töötajad, kelle seast kolm saavad enne aastavahetust preemiaks reisi," kirjeldab Leidsaar. Seni on firma premeerinud töötajaid koolitusreisidega Taisse, Kreetale ja Madeirale.

Projekteerimisfirma ETP Grupp raamatupidaja Malle Vainokivi osales kaks aastat tagasi koolitusreisil Kreetale ja aasta tagasi Ahvenamaale. Koolitusreisid kestsid seitse ning neli päeva.

"Tänavu juuliks oleme juba kinni pannud koolitusreisi Portugali," märgib Vainokivi.

Tema sõnul on küll oluline välismaiste koolituste keskkonnavahetus, kuid lisaeelisena on hea ka näha teisi maid ja kultuure ning seeläbi silmaringi laiendada. Vineermööblifirma Klavis OÜ müügijuht Rainis Saar peab välismaise koolituse eeliseks pääsu igapäevarutiinist.

"Selline formaat - koolitus pluss puhkus - sobib mulle igati." Saar lisab, et hea on ka see, et väikegruppides saab aimu, kuidas on mõnes teises firmas mingid probleemid lahendatud. "Samuti avavad reisid muidu üsna kinniseid eestlasi päris palju ning uues keskkonnas käituvad hoopis teisiti kui kodumaal."

Saar on osalenud kahel korral Tais toimunud koolitusel. Esimene neist meeskonnatöö koolitus oli üle kahe aasta tagasi ning teine oli üsna hiljuti - umbes kuu aega tagasi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing