Mariliis Pinn • 1. mai 2007 kell 12:36

Varahommikul kordistati rünnakuid Eesti küberruumi vastu

1. mai varahommikul kordistati rünnakuid Eesti küberruumi ja eelkõige valitsusasutuste veebi- ja nimeserverite vastu. Rünnete maht on järk-järgult kasvanud, kuid olukord on kontrolli all, teatas Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus.

„Meil on valmisolek 24h,” kirjeldas rünnete tõrjumist CERT Eesti juhataja Hillar Aarelaid. „On nii automaatseid kui käsitsi tehtud ründeid. Nad reageerivad kõigile meie tegevustele,” lisas Aarelaid. Praeguseks prioriteediks pidas Aarelaid igapäevase internetikasutamise võimaldamist: „Riigiametnikud peavad saama internetti kodanike teenindamiseks kasutada sama enesestmõistetavalt kui varem”.

27. aprilli öösel alanud rünne on põhjustanud enim probleeme väljastpoolt Eestit asuvatele kasutajatele valitsusasutuste kodulehekülgede kuvamisel. Lühikesi katkestusi valitusasuste kodulehekülgede näitamisel esines täna varahommikul ka Eesti siseselt, ent need olid tingitud uute meetmete rakendamisest rünnetega võitlemiseks.

CERT organisatsioonid üle maailma on loodud infoturbeintsidentide lahendamiseks ning ärahoidmiseks. Eestis täidab neid eesmärke alates 2006. aastast Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse infoturbeintsidentide käsitlemise osakond.

F-Secure andmetel on alates nädalavahetusest maas mitme valitsusasutuse veebiküljed. Näiteks Eesti Politsei lehte näeb ainult tekstiformaadis.

Hetkel kuum