Agnes Ojala • 3. mai 2007 kell 10:55

Nordea Eesti kasum kasvas esimeses kvartalis pea 40%

Nordea Eesti teenis esimese kolme kuuga 66,5 miljonit krooni kasumit, mis on 39% enam kui mullu.

Oluliselt suurenes hoiuseportfelli maht, tõustes 2006. aasta esimese kvartaliga võrreldes 88% ja ulatudes 8 miljardi kroonini. Laenu- ja liisinguportfelli maht kasvas aastaga 45% ning oli kvartali lõpuks 21,5 miljardit krooni, teatas pank.

Oluliselt suurenesid laenud eraisikutele, tõustes 9 miljardi kroonini, mis tähendab mullusega võrreldes 73% tõusu.

Panga klientide arv kasvas aastaga neljandiku, käesoleva aasta esimese kvartali lõpus oli Nordea Eestil 64 000 klienti, 18 kontorit ning 413 töötajat. Märtsi lõpu seisuga oli Nordea väljastanud 28 082 pangakaarti ning internetipanga kasutajaid oli pangal 26 460.

Nordea Eesti juhataja Vahur Krafti sõnul näitavad esimese kvartali majandustulemused seda, et Nordea on liikunud kliendikeskse panga kontseptsiooniga edasi ning kinnitanud oma positsiooni universaalpangana.

"On väga tore, et klientide huvi erinevate investeerimis- ja hoiustamisvõimaluste vastu on oluliselt suurenenud. Ühtpidi viitab see Nordea pakutavate toodete ja teenuste atraktiivsusele ning teisalt näitab ka seda, et inimesed on üha enam teadvustamas endale säästmise olulisust," märkis Kraft.

"Samuti suurenesid esimesel kvartalil eraisikute laenude mahud ning kindlasti on selles oma osa Nordea uudistootel, reservlaenul," lisas Kraft.

"Kui 2006. aasta oli Nordea Eesti jaoks laienemisaasta, mil suurendasime oluliselt oma kontorite arvu, alustasime sularahaautomaatide võrgu loomisega ning täiustasime pakutavate toodete-teenuste valikut, siis Nordea selle aasta peamiseks väljakutseks on oma positsiooni kindlustamine erinevates valdkondades ja piirkondades, kus tegutseme," ütles Kraft.

Nordea Grupp tervikuna jätkas sarnaselt Nordea Eestiga 2007. aasta esimeses kvartalis jõudsat arengut, mille tulemusel kontserni puhaskasum kasvas 701 miljoni euroni. Võrreldes 2006. aasta esimese kvartaliga tõusid Nordea grupi tulud 8%, ulatudes 1873 miljoni euroni.

Hetkel kuum