Agnes Ojala • 3. mai 2007 kell 6:09

Rehe tegi Sampole topeltkasumi

Sampo Panga juht Aivar Rehe on esimese ametis oldud aastaga kasvatanud panga kasumlikkuse ühe kliendi kohta peaaegu kahekordseks ning puhaskasumit kergitanud samuti üle kahe korra.

Vaatamata klientide arvu üsna tagasihoidlikule kasvule on selle aasta esimene kvartal puhaskasumit vaadates Sampo Panga jaoks viimaste aastate edukaim, kirjutas tänane Äripäev.

Panga juhatuse esimees Aivar Rehe põhjendas suurt kasumi kasvu jõulise ärimahtude kasvuga. Sellest annavad märku ka 50-100 protsenti kasvanud teenustasutulud. Näiteks puhas intressitulu kasvas Sampo Pangas aastaga 54 protsenti ja teenitud muu tulu 138 protsenti.

"Muu tulu kasvu toetasid peamiselt valuutavahetuse mahu kasv ning võlakirjadest saadava kasumi suurenemine," selgitas Rehe.

Rehe nimetas Sampo panga tugevaimaks küljeks elektroonilisi teenuseid.

"Tähelepanuväärne on, et meie klientidest 92 protsenti on Sampo internetipanga ja 81 protsenti telefonipanga kasutajad," sõnas Rehe ja lisas, et need näitajad on Eesti kõrgeimad ja Sampo peab jätkuvalt oluliseks nende kanalite arendamist.

Sampo Pank teenis eelmisel aastal iga kliendi pealt päevas 9 krooni, mis on väga lähedal turuliidrile Hansapangale, kes teenis iga kliendi pealt päevas 11 krooni.

Hetkel kuum