1. juuni 2007 kell 12:53

Hübriidauto sõidab Päikesega

USAs on müügile jõudnud päikesepatareid, mis võimaldavad hübriidautol läbida päevas kuni 32 kilomeetrit päikeseenergiat kasutades.

Firma Solar Electrical Vehicles pakub päikesepatareisid järgmistele automudelitele: Toyota Prius, Highlander Hybrid ja Ford Escape Hybrid, kirjutas Treehugger.

Praegu on päikesemoodulite võimsuseks 200-300 vatti ning päikeseenergiaga laetakse lisaakut. Toyota Prius suudab päevas päikeseenergiaga sõita kuni 32 kilomeetrit ning auto kütusekulu muutub 29 protsenti ökonoomsemaks, see number sõltub siiski ka sõiduharjumustest ja -tingimustest.

Süsteemi maksumus on 2000 - 4000 dollarit (23 300 - 46 600 Eesti krooni) ning USA kütusehindade puhul on seadme tasuvusajaks arvestatud kaks-kolm aastat. Eesti tunduvalt kõrgemate kütusehindade puhul võiks tasuvus olla isegi lühem, samas pole Eestit õnnistatud nii päikeseliste ilmadega kui Californiat.

Mahukamad lisaakud võimaldaks taevast tasuta tulnud energia abil läbi sõida isegi kuni 50 kilomeetrit. Firma kavatseb tehnoloogia lisada ka Toyota Highlanderile ning Tesla elektriautole. Samuti käivad praegu tööd selle kallal, et viia 212-vatise mooduli võimsus 320 vatini.

Jätkuvalt kasvavad bensiinihinnad on vesi firma veskile. Praeguseks on müüdud sada seadet ning kui hinnad velgi tõusevad, langeb päikesepatarei tasuvusaeg alla kahe aasta.

Loe ka teisi Novaatori uudiseid.

Hetkel kuum