10. juuni 2007 kell 11:02

Naši ähvardab Eesti saatkonda Moskvas uue piiramisega

Vene patriootiline noorteliikumine Naši ähvardab asuda Moskvas taas piirama Eesti saatkonda, kui politsei ei vabasta Tallinnas eile kinni peetud kaht ühenduse aktivisti, kes läksid Tõnismäele «elavat monumenti» mängima.

Našilaste kodulehel teatatakse, et üks nende komissaridest, kes eile vahistati suutis õhtul teha telefonikõne ning teatada, et tema ja teine aktivist viidi esialgu Tallinna kesklinna politseijaoskonda, kus mõlema turistiviisad tühistati, kirjutas postimees.ee.

Otsus selle kohta, kas saata meelt avaldanud noored riigist välja või algatada nende vastu viisarežiimi rikkumise tõttu kriminaalmenetlus, pidavat tehtama täna, lisab ühendus.

Varem toimetati sarnase rikkumisega hakkama saanud našilased juba mõne tunni jooksul piirile ja saadeti riigist välja. Naši hinnangul saab aga seekord rääkida juba ebaseaduslikust arreteerimisest.

Seoses sellega esitas end demokraatlikuks antifašistlikuks liikumiseks nimetav ühendus Eesti võimudele ultimaatumi, milles nõutakse vahistatud Sergei Nožovi ja Dmitri Tšamrovi vabastamist tänase päeva jooksul või alustatakse esmaspäeva hommikul blokaadi Eesti saatkonna vastu.

Naši kodulehel märgitakse, et olukorrast on teadlik ka Vene saatkond Tallinnas, kes hoiab toimuvat erilise tähelepanu all.

Hetkel kuum