Savisaar laseb uurida Valdmanni äriosalusi

Kadi Heinsalu 18. juuni 2007, 00:00

Linnavalitsusest teatati reedel, et linnapea andis sisekontrolli osakonnale ülesande läbi viia sisejuurdlus Äripäeva reedese artikli põhjal. Tulemused selguvad tõenäoliselt sel nädalal.

Savisaare isiklikku arvamust Valdmannist ei õnnestunud küsida, kuid varem on see olnud toetav. Kui kuu aega tagasi kirjutas Eesti Ekspress, kuidas Valdmann sai sõbrahinnaga Pärnusse korteri Merko tütarfirmalt, teatas Savisaar, et tema pole seda artiklit lugenud ja ajakirjanduse hüsteeriaga ei maksa kaasa minna. Seda juhtumit hakkas eraviisiliselt uurima abilinnapea Deniss Boroditš, kuna linnapea ei andnud sisekontrollile sellist korraldust.

Eelmine linnapea Jüri Ratas teatas reedel oma nõuniku vahendusel, et tema arvates on Ain Valdmann olnud tugev ja töökas ametijuht. "Minul pole andmeid, et ta kuuluks äriühingute omanike ringi," lausus Ratas.

Ka kunagine Isamaaliidu linnapea Jüri Mõis on Valdmanniga heas läbisaamises. "Valdmann ja Songissepp (Mati Songisepp on transpordiameti direktor - toim.) on linna raudvara. Kindlasti on nad tugevad inimesed. Kuulsin ise ka omal ajal jutte Isamaaliidu tagatoas, aga nad tunduvad head inimesed. Ma pigem usun Valdmanni kui mingit ajalehte," sõnas Mõis. Tema tutvus Valdmanniga algas linnavalitsusest ja nende vahel valitseb siiani sõprus. "Ise arvan, et korruptantidega ma ei sõbrusta - aga temaga sõbrustan," lisas Mõis.

Endine linnapea Tõnis Palts oli reedel paadiga merel ega tahtnud kommenteerida asju, millega ta end kurssi pole viinud.

Äripäev kirjutas reedel, kuidas Ain Valdmannil oli 90ndate alguses ühine firma praeguse ASiga Teho, mis on saanud Tallinnalt aastaid tänavapuhastushankeid ja mille omaniku Heikki Anipaiga seob teda pikk sõprus ja ka rahaline koostöö. Näiteks on Teho tütarfirma andnud Valdmannile majaostulaenu. Samuti oli Valdmann eduka ehitusfirma Facio gruppi kuulunud Facio Kinnisvara ASi asutaja ja omanik, ehkki see firma on nüüdseks likvideeritud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing