19. juuni 2007 kell 9:15

Hiina võitleb kliima soojenemise vastu pintsakuid ära heites

Hiina kontoritöötajatel soovitatakse sel suvel ülikonnad ja kostüümid koju jätta ning ilmuda tööle t-särkides.

See on riiklik kampaania, mille eesmärgiks on vähendada Hiina rolli üleilmses kliima soojenemises, Hiina on üks maailma suurimaid kasvuhoonegaaside atmosfääri paiskajaid.

Valitsuse kampaania, mille nimeks "26 kraadi" seab eesmärgiks, et hoonete sees ei langetataks temperatuuri suvel alla 26 kraadi. Kampaaniat alustati juba kaks suve tagasi, see kehtib lisaks kontorihoonetele ka koolides, supermarketites, restoranides, valitsusasutustes ja eraomandis olevates avalike hoonetes.

Hiina valitsus soovitas riietusnõudeid ametiasutustes lõdvendada, et õhukonditsioneeride töötamise aega saaks lühendada või need sootuks kinni keerata, teatas ajaleht China Daily.

Konditsioneerid kulutavad büroohoonete tarbitud elektrist Hiinas kuni poole. Eeldatakse, et suvise kuumakannatamise abil õnnestub kokku hoida 300 miljonit kilovatt-tundi elektrienergiat.

Siiski pole Hiina ainus riik Aasias, kus ülikondade kappijätmise abil püütakse kliima soojenemist pidurdada. Jaapanis on alustatud kampaaniat "Cool Biz", kontoreid ei jahutata rohkem kui 28 kraadini ning peaminister Shinzo Abe on kutsunud ministreid käima särgiväel ning loobuma pintsakutest.

Loe ka teisi Novaatori uudiseid.

Hetkel kuum